Samsung

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Samsung şirketi, bu defa şok bir istifa kararıyla gündemde.

Bu yıl içerinde oldukça iyi işlere imza atan Samsung şirketinin CEO’su istifa edeceğini açıklaması, büyük şaşkınlık yarattı.

Ekonomik olarak sıkıntı yaşamayan Güney Koreli şirketin başı şu sıralar tutuklanan yöneticisi ile baya ağrımıştı, tutuklanan yöneticisinin yerine şirketi, yönetmesi beklenen Kwon Oh-hyun tarafından, Samsung çalışanlarına gönderilen mektupta şöyle dedi; “Bu kararı almadan önce çok düşündüm, ama artık çözemeyeceğim” diyen CEO, istifa edeceği tarihide açıkladı.

Samsung Electronics CEO’su Mart ayında istifa edecek

Oh-hyun yaptığı açıklamada, şirketin eşi benzeri görülmemiş bir kriz ile karşı karşıya olduğunu belirterek, Samsung şirketinin daha genç bir lidere ihtiyacı olduğunu savunarak, gelecek yılın Mart ayında istifa edeceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy A5 ve Galaxy A7 2018 Infinity Display ekrana sahip olacak

Bu durum kuşkusuz tesadüf değil, zira Samsung şirketinin 64 yaşındaki mirasçısı Lee Jae-yong, yolsuzluklar nedeniyle Güney kore’de çıkırılan mahkeme tarafından 5 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Lee Jae-yong‘un tutuklanmasının ardından Samsung’un başına geçmesi beklenen Oh-hyun, Samsung şirketinde uzun yıllardır çalışıyor ve bir çok başarının altında onun imzası bulunuyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.