Galaxy S8

Galaxy S8 tanıtıldıktan sonra daha satışa çıkmadan herşeyini biliyoruz. Tuşsuz olan Galaxy S8’in ekran görüntüsünü nasıl alabiliiriz? Sorularına şimdiden cevap verelim.

Samsung’un oldukça iddialı amiral gemi modeli tanıtılırken cihazda Home tuşunun olmaması bir çok soru işaretini akıllara getirmişti. Akıllara gelen soru işaretlerden biride Home tuşu bulunmayan Samsung S8 ekran fotosu nasıl çekilir ?

Galaxy S8 ekran fotosu alma

S8’den önce ki tüm Samsung markalı akıllı telefonlarda ekran görüntüsünü almak için ortada ki Home tuşunuda kullanmak gerekiyordu. Ancak S8’den Home tuşunun kaldırılması akla bazı sorularıda beraberinde getirdi, Home tuşu bulunmayan S8’den ekran görüntüsü almak aslında çok kolay olduğu ortaya çıktı.

Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz? Bunu yapmak için Home tuşunun olmadığı Galaxy S8‘de bulunan sağ tarafta güç tuşu ile sol tarafta iki tuş bulunmakta. Sol tarafta ses açma ve ses kapama tuşları bulunurken sağ tarafta ise Power yani telefonu açma ve kapama tuşu bulunuyor.Galaxy S8

Galaxy S8 ve S8+ ile ekran görüntüsü almak için öncelikle bir S8 ve ya S8+ akıllı telefonlardan birinin sahibi olmanız gerekiyor:) bu işin espiri tarafı tabi Galaxy S8 ile ekran görüntüsü almak için sağ tarafta bulunan açma-kapama ve sol tarafta bulunan ses kısma tuşuna aynı anda bastığınızda ekran görüntüsü almış oluyorsunuz. Ekran görüntüsünün alınıp alınmadığını anlamak için ise görüntü alma işlemi sırasında telefonunuzun ekranıbir kere yanıp sönüyor. İşte, home tuşu bulunmayan Samsung S8 ekran fotosu nasıl çekilir ? Sorusu böylece çözülmüş oluyor. S8 ve S8 Plus’ın muhteşem tasarımının yanı sıra, home tuşsuz olmalarıda çok beğenildi. Galaxy S8 ekran görüntüsü yakalama mevzusu, S8 tanıtıldıktan kısa zaman sonra başlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.