Samsung Pay

Bugün Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus resmi olarak tanıtılıyor. Galaxy S8 ile birlikte bir çok yenilikte geliyor. Samsung’un, mobil ödeme sistemi olan Samsung Pay’in Türkiye’de nezaman hizmet vereceği merak konusuydu, bugün o soru cevabını buldi. Tüm detaylarıyla haberimizde.

Samsung Pay artık Türkiye’dede hizmet verecek!

Pay, bir mobil ödeme sitemidir. Hizmete geçirildikten sonra pek çok ülkede hizmet veren mobil ödeme sistemi Pay kısa zamanda on binlerce kişi tarafından kullanılmaya başlandı.

Samsung Pay, hayata geçirildikten sonra hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine erişti. Peki Samsung’un, mobil ödeme sisteminin farkı nedir? Diyecek olursanız aslında Pay diğer mobil ödeme sistemlerinden hiç bir farkı yok. Apple Pay ile benzer özellikte olan Pay’i kısa zamanda bu kadar popüler haline getiren arkasında Samsung gibi dev bir şirketin olması. Samsung markalı bir tablet veya akıllı telefon kullanıyorsanız telefonunuzun içinde Samsung Pay denilen uygulamayı mutlaka görmüşsünüzdür. Söz konusu uygulamanın görevi sanal ödeme yani Pay’de bir hesabınız varsa istediğiniz yerde alışveriş yapabilirsiniz. Cüzdanınızı unuttuğunuzda ve ya nakit taşımak istemiyorsanız Samsung Pay size kolaylık sağlayarak alışverişinizi eğlenceli bir hale getiriyor.

Samsung Pay Türkiye’ye nezaman gelecek?

Bu sorunun cevabı kısa bir süre öncesine kadar meçhuldu. Ancak Galaxy S8 lansmanı ile birlikte samsung mobil ödeme sistemenin ülkemize nezaman geleceğide belli oldu. Pay, Türkiye’ye 2017 yılının 4.cü çeyreğinde gelecek yani yaklaşık 6 ay sonra ülkemizde hizmet vermesi beklenen sistem ile 2017 yılı içerisinde tanışacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.