Gear Fit Pro

Samsung, önümüzde ki hafta Tizen işletim sistemiyle çalışan yeni akıllı bilekliklerini tanıtabilir.

Samsung, son yıllarda giyilebilir teknoloji konusunda ciddi bir çalışma yürüterek akıllı saat serisi Gear S‘i piyasaya çıkartarak büyük ilgi görmüştü. Son yıllarda giyilebilir teknoloji kategorsinde ilerleyen ve kendi işletim sistemi Tizen‘in akıllı saat versiyonunuda kendi akıllı saatlerinde kullanan Samsung’un bir hafta sonra düzenleyeceği bir konferansta iki yeni akıllı bileklik tanıtabileceği belirtiliyor.

Gear Fit Pro ve Gear Pop 16 Mayıs’ta tanıtılabilir

Samsung tarafından 16 Mayıs tarihinde San Fransisco’da düzenlenecek olan Tizen geliştiriciler konferasında Tizen işletim sistemiyle çalışan Gear Fit Pro ve Gear Pop‘u tanıtabileceği belirtiliyor.

Tizen geliştiriciler konferasında Tizen ile çalışan iki yeni giyilebilir ürünün tanıtılması önemli olduğunu söylemekte fayda var, zira bu alanda ki en güçlü rakipleri Apple ve Android olduğunu belirtelim. Giyilebilir akıllı teknolojik ürünlerin çoğunda Android Wear kullanılırken Android’in dişli rakiplerinden biride Apple olduğunu belirtelim.

Samsung şirketi, kendi akıllı telefonlarında Android kullanılırken gelecekte Android’e olan bağımlılığını azaltmak için kendi işletim sistemi olan Tizen’i geliştirmeye başlamıştı. Kendi akıllı telefonlarında Android’i kullanan Samsung, ürettiği akıllı saatlerdede Tizen’i kullanmaya başlamıştı. Giyilebilir akıllı teknolojide başarılı olan Tizen işletim sisteminin geliştiriciler konferasında Gear Fit Pro ve Gear Pop‘u tanıtması bekleniyor. Gear Fit Pro ve Gear Pop‘un özellikleri ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.