Galaxy Note 7

Samsung Note 7 için Avrupa önemli bir güncelleme geliyor.

Samsung’un başına bela olan akıllı telefonu olan Note 7, yine gündemde geldi. Bu defa yeni bir güncelleme ile gündeme gelen Samsung Note 7, hala kullanılıyor olması Samsung’u endişelendiriyor. Zira cihazın toplatılma kararın alınmasından sonra pek çok kullanıcı cihazlarını iade etmeyip kullanmaya devam ediyorlar. Ve bu durum Samsung için hiçte iyi değil. Çünkü Note 7’lerin patlamaların ardından firmanın prestiji zedelendi ve eğer yeni bir Note 7 patladı haberi duymak istemiyor.

Galaxy Note 7

Avrupa için Note 7’nin şarjı %30’a çekilecek

Yapılan tüm çağrılara rağmen akıllı telefonlarını iade etmeyen kullanıcıları Samsung Note 7’den vazgeçirtmek için dünya genelinde bir çok güncelleme geldi. Bu güncellemeler özellikle Note 7’nin bataryasına yani şarjını kontrol altına almaya yönelik güncellemelerdi. Yapılan güncellemelerle birlikte cihazlarını iade etmeyenleri cihazlarını iade etmeye teşvik etmeyi ve bataryadan kaynaklandığı iddia edilen patlamaların önüne geçmek içindi. Son gelen habere ise yine bataryaya yönelik Avrupa’da 15 aralık 2016’da Samsung Note 7, için bir güncelleme yayınlanacağını açıklandı. Yapılan açıklamada güncelleme ile birlikte cihazın %30’a kadar şarj edilebileceği ve %30’un üzerinde şarj edilmesini engellenecek. Tabi sözkonusu güncellemeyi yapan kullancılar için geçelerli bu durum.

 

Öte yandan bir güncelleme ise ABD için gelecek.  19 aralık’ta gelecek olan güncelleme ile birlikte Samsung Note 7, şarj edilemeyecek hale getirilirken Abd’de en büyük GSM operatörü olan Verizon sözkonusu güncellemeyi kendi ağında yayınlamayacağını açıkladı.

Gelelim bizim ülkeye Note 7’leri alıpta iade etmeyen en büyük kullanıcı kitlelerindem biri Türkiye’de ve hala azımsanmayacak derecede Samsung Note 7 ülkemizde kullanılıyor. Ne yapılan çağrılar nede başlatılan değişim programları ısrarlı Note 7 kullanıcılarını ikna edebildi. Onlar hala telefonlarını kullanırken Avrupa ve Amerika’da bu cihazlar için ciddi girişimler var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.