Galaxy S8 vs Galaxy S8 Plus

Samsung’un tanıttığı ancak daha satışa sunmadığı amiral gemi modelleri Galaxy S8 ve S8+’nın fiyatını revize etti.

Tanıtıldıktan sonra gerek tasarımı gerekse teknik özellikleriyle oldukça dikkat çeken S8 ve S8+’nın fiyatı cep yakarken yoğun eleştirilere neden olmuştu.

Galaxy S8’in fiyatına indirim geldi

Yaklaşık 1.5 ay önce tanıtılan Galaxy S8 ve S8 Plus gerek tasarımı gerekse teknik donanımıyla çok beğenilmişti. Daha satışa sunulmayan S8 ve S8+’nın beğenilmeyen tek tarafları ise fiyatı desek abartmış olmayız sanrım.

Galaxy S8′in Türkiye fiyatı 4,399 TL iken S8 Plus‘ın Türkiye fiyatı ise tam 4,999 TL olarak belirlenmişti. Fiyatlarıyla cep yakan Samsung’un amiral gemi modellerinin beklenen fiyatları 3,500 ve 4,500 TL arasıydı. Ancak bu olmadı ve fiyatları çok daha pahalı olan S8 ve S8+’nın fiyatlarının çok pahalı olması bir çok kullanıcının bu akıllı telefonları almaktan vazgeçip diğer rakip firmaların daha uygun fiyatlı amiral gemilerine yönebileceğini fark eden Samsung bunu riske etmedi ve fiyata indirime gitti.

Samsung Galaxy S8

Samsung’un resmi sitesinde yayınlanan yeni fiyatlara baktığımızda Galaxy S8‘in yeni fiyatı 3,999 TL olarak belirlendi. Aslında bu 1 TL gibi sembolik oran sanrım psikolojik bir sınır oldu. Hatırlarsak S8+’nın ilk fiyatı 4,999 TL yani 5 bin TL’den 1 TL gibi sembolik bir miktarın kalması alay konusu olmuştu. Galaxy S8+’nın yeni fiyatına baktığımızda 500 TL gibi yüksek bir miktarın indirildiğini görüyoruz. Buna göre S8+, Türkiye’de 4,500 TL‘den satışa çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.