Samsung Galaxy S8

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung’un, çok merak edilen yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S8 tanıtılma tarihi yaklaşırken, akıllı telefonun 6 GB RAM’e sahip versiyonunda olacağı ancak sadece Çin’de satışa çıkacağı belirtiliyor.

Bilindiği gibi Samsung tarafından 29 Mart tarihinde tanıtılacak olan Galaxy S8 ve S8+ amiral gemi modelleri 4 GB RAM ile gelecekler. Ancak son zamanlarda bir çok akıllı telefon kullanılan 6 GB RAM miktarı her nekadar abartılı olarak görülsede 6 GB RAM’e sahip üst seviye telefonları tercih eden kullanıcıların sayısı azımsanmayacak kadar büyük olduğunu biliyoruz. Anlaşılan Samsung’ta bu duruma kayıtsız kalmayarak S8’in 6 GB RAM’li versiyonunu üreterek şimdilik sadece bir ülkede satışa sunabileceği belirtiliyor.

Samsung Galaxy S8’in sadece Çin’e özgü 6 GB RAM’li versiyonu gelebilir

S8‘in, Daha önce Mobil Dünya Kongresinde tanıtılacağı belirtilmişti. Ancak Samsung, MWC 2017’yi es geçerek yeni amiral gemisinin tanıtılma tarihini ertelemişti. Galaxy S8 iki farklı versiyonla gelecek olması heyacanı dahada artırmasına neden oldu. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ olmak üzere  üstün özelliklere sahip iki versiyonla gelecek olan cihazların özellikleri arasında Snapdragon 835 yongasetide bulunuyor. Çin’li analiz şierketlerinde IHS’nin direktörü Kevin Wong‘un, belirttiğine göre Samsung, Çin’e özel olarak bir S8 versiyonun satışa çıkaracak.

Rekabetin yüksek olduğu dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’e özgü 6 GB RAM‘e sahip S8 versiyonu satışa sunulacağı belirtiliyor. Bundan kısa bir süre önce Vernee firması, MWC 2017 fuarında 8 GB RAMe sahip akıllı telefonunu tanıtmıştı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.