6 Gb ram’li Galaxy C9 global olarak satışa çıkıyor.
Samsung’un 6 Gb ram’li Galaxy C9 Pro bir kaç ay öncr duyurulmuştu. Samsung Galaxy c9 Pro’nun ortaya çıkmasından sonra özellikleride belli olmuştu. Ancak nezaman satışa çıkacağı konuşulurken bu cihazı bekleyenlere kötü bir haber gelmişti. Gelen habere göre 6Gb Ram’li Galaxy C9 Pro sadece Çin’de satışa çıkacağı yönündeydi. Ve sözkonusu sadece Çin’de satışa çıkmıştı.

Daha önce SM-C9000  model numarasıyla Çin halk cumhuriyetinde satışa çıkan cihaz bu defa global olarak satışa çıkacağı sızdırılan bir bilgi ile ortaya çıktı. Wifi Sertifikası alan Galaxy C9 Pro’nun yeni modelin, model numarası SM-C900F olarak piyasaya çıkması bekleniyor. buna göre bu cihazın daha önce Çin’de piyasaya çıkan Galaxy C9 Pro ile benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

Galaxy C9

Samsung C9 Pro özellikleri

Güney kore merkezli teknoloji devi Samsung’un ilk 6 Gb ram’li akıllı telefonu olan Galaxy C9 Pro’nun özelliklerine gelecek olursak cihaz 6 inç büyüklüğünde FULL HD ekrana sahip olan C9 Pro gücünü ise Qualcomm’un orta-üst segment işlemcisi  olan Snagdragon 653’ten alıyor. Wifi alliance’den Wifi sertifikası alan Galaxy C9 Pro’nun Çin’de piyasayada olan versiyonun 6Gb ve 64 Gb dahili hafızası bulunuyor. Ayrıca 16 megapiksel iddiaı bir arka kameraya sahip olan C9 Pro’nun önünde yine aynı kalitede 16 megapiksel ön kameraya sahip.

Gelelim Galaxy C9 Pro’nun bataryasına ekranın 6 inç büyüklüğünde olması bu ekrana dayanacak kaliteli bir batarya gerektirir bunun için 4.000 mAh bataryadan beslenen Çin’de piyasada olan Galaxy C9 Pro’nun ilgi gördüğü muhakkak ancak bu ekrana bu batarya dayanırmı onun cevabını verelim kesinlikle hayır. Diğer markaların 5 inç’lik akıllı telefonlarına 4000 mAh batarya ile bir çok akıllı telefon bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.