Wegomee

Samsung, emoji sevenler ve engelli kullanıcılar için Wemogee adlı emoji uygulamasını yayınladı.

Sosyal medyanın her alanına nufuz eden emoljilerin artık bir uygulaması var. Samsung tarafından geliştirilen uygulama sayesinde özellikle işaret diliyle haberleşen engelli vatandaşların daha iyi şekilde haberleşmesini sağlıyor.

Samsung, Wemogee uygulamasını kullanıma sundu

Emojileri hepimiz kullanıyoruz, mesajlaşırken yazı yerine duygumuzu ifade etmek için emojiler kullanırız. Akıllı telefonların çoğalmasıyla ve sosyal medyanın popülerleşmesiyle birlikte emojilerde geliştirilip daha çok kullanılmaya başlandı. Teknoloji devi Samsung’un geliştirdiği Wemogee uygulaması sayesinde binlerce emojiler içerisinde istediğinizi seçip kullanabiliyorsunuz.

Özellikle gençler tarafından çok kullanılan emojiler için  geliştirilen Wemogee uygulaması sayesinde işaret diliyle konuşan işitme engelli kullanıcılar için geliştirildiği belirtiliyor. Zira emojiler sayesinde işitme engelli ve işaret diliyle konuşan kullanıcılar emojiler içerisinde istediklerini seçip birbirleriyle rahatça yazışabilecekler.

Wegomee özellikleri

İşaret diliyle konuşan ve konuşmakta zorluk çeken engelliler için geliştirilen uygulama sayesinde işaret dili emojilerle rahatça haberleşecek bir hale getirilmiş durumda. 140 karekterlik emojiler sayesinde işitme engelliler rahatça yazışabilecekler.

Samsung’un İtalya firması tarafından geliştirilen uygulama İtalyan konuşma terapisti Francesa Polini ile birlikte geliştirildi. Google Play‘de kullanıma sunulan uygulama şuanda Android kullanıcılar için indirilebilir durumda olan uygulamanın İOS sürümünün ne zaman geleceği belinmiyor. Samsung’un geliştirdiği uygulamanın İOS versiyonun çok yakında yayınlanıp indirilmeye sunulacağını tahmin ediyoruz.

Google Play’den  uygulamayı indirmek için tıklayın.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.