samsung esnek OLED ekran

Uzun zamandır konuşulan esnek OLED ekran sonunda Samsung tarafından geliştirilmeye başarıldığı açıklandı.

Teknoloji devi Samsung firması uzun süredir üzerinde çalıştığı esnetilebilen ekran teknolojisini geliştirmeyi başardıklarını açıkladıktan sonra Samsung kendi resmi Youtube kanalından bir video yayınlayarak tüm dünyaya gösterdi.

Samsung, esnetilebilen OLED ekran teknolojsini tanıttı

Samsung, Amerika’nın Los Angelas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarında kendi geliştirdiği esnek ekran teknolojisini tanıttı. Samsung tarafından tanıtılan esnek OLED ekran daha önce geliştirilen esnek ekranlardan çok daha gelişmiş. Çünkü daha önce esnek ekran teknolojisi kullanılarak geliştirilen esnek ekranlar tek taraftan esnetilebiliyordu. Samsung’un yeni tanıttığı esnetilebilen esnek OLED ekran çift taraflı olarak sorunsuz bir şekilde esnetilebiliyor.

Samsung’un Los Angelas teknoloji fuarında tanıtıttığı esnek OLED teknolojisinin Youtube’da yayınlanan videosuna baktığımızda Samsung esnek OLED ekranının içe doğru esnetilebildiği görülüyor. Baskı yapılan taraftan esnetilebilen ekran tekrar eski haline dönüldüğünde ekranda herhangi bir iz kalmıyor. Esnek OLED ekranın geliştirilmesiyle birlikte esnek ekranları başta akıllı telefonlar olmak üzere bir çok cihazda kullanılabileceği belirtiliyor.

Samsung şirketinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir diğer dikkat çeken projesi ise katlanabilir akıllı telefon konsepti olduğunu belirtelim. Her iki taraftanda esnetilebilen ekran teknolojisini geliştirmeyi başaran G.Koreli teknoloji devinin esnek OLED ekranı yakın zamanda
kendi akıllı telefonlarda kullanabileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.