Galaxy A5 2018

Samsung’un, alt-orta segment akıllı telefon serisi Galaxy A’nın önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak olan akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy A5 2018 özellikleri Geekbench’te göründü.

Dünyanın en çok akıllı telefon satan şirketi olmasıyla bilinen Samsung, Apple gibi dev rakipleriyle yarışmak için sadece amiral gemi modellerini pazara sunmakla yetinmiyor. Oldukça akıllı bir satış politikası izleyen G Koreli şirket, amiral gemilerinin  yanı sıra alt ve orta segment içinde akıllı telefon üreterekte bu alanda oldukça kâr ederek rakiplerini geride bırakıyor.

Galaxy A5 2018‘in teknik özellikleri bir önceki modellerinden çok daha iyi olacağı daha önceden dillendirilmeye başlanmıştı, Geekbench’te çıkan bilgiler bunu doğrular nitelikte.

samsung-A-5-2018-ozellikleri

Samsung Galaxy A5 2018 özellikleri

Geekbench testinde teknik özellikleri ortaya çıkan A5 2018, Exynos 7885 yongasetinden güç alıyor ve 4 GB RAM‘e sahip, ancak bu RAM kapasitesinin gelişmiş işlemcisiyle birlikte, 6 GB RAM olabileceği tahmin ediliyor. Android 7.1 Nougat ile çalışan cihazın Android 8.0 Oreo ile gelebileceği söylensede bunun henüz kesin bir bilgi olmadığını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy A5 (2017) ve Galaxy A7 2017 için Android 7 dağıtılmaya başlandı

Galaxy A5 2018‘in çıkış tarihi henüz bilinmiyor, ancak cihazın 2018 yılının ilk aylarında piyasaya sunulması bekleniyoe, haber geldikçe bu yazımızda güncellenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy A5 ve Galaxy A7 2018 Infinity Display ekrana sahip olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.