LG X Venture fiyatı

LG’nin yeni akıllı telefonu X Venture sağlam oluşuyla dikkat çekiyor.

LG şirketi tarafından zorlu koşullarda ve askeri şartlarda kullanılmak için tasarlanan LG X Venture modeli (MIL-STD-810G) sertifikasına sahipken aynı IP68 dayanıklı sertifikasınada sahip. IP68 sertifikasına sahip olan X Venture 30 dakika boyunca 1.5 metre derinliğinde suya temas etse dahi su geçirmiyor.

LG X Venture zorlu koşullar için tasarlandı

Günümüzde ki telefonlar genellikle teknik özellik ve tasarım odaklı olarak üreriliyorlar. Ancak zorlu koşullarda çalışan veya askeri şartlarda kullanılması durumlarda tasarım ve teknik özellik odaklı cihazlar çokta uzun ömürlü olmayabiliyorlar. Bir çok akıllı telefon üreticisi şirket gibi LG firması bu alanda varlık göstermek için zorlu koşullarda kullanılmak için LG X Venture adında ki telefonunu resmi olarak tanıtarak cihazın askeri koşullarda kullanılmak üzere tasarlandığı belirtiliyor.

LG X Venture

LG X Venture sadece sağlamlığıyla değil zorlu koşullarda çalışılırken çoğu zaman eldiven kullanan kullanıcıların cihazı eldivenle kullanabilmesi için QuickButon adı verilen fiziksel bir tuş sayesinde cihazı eldivenle kullanmak isteyen kullanıcılar Quickbuton adı verilen tuşa bastıklarında Outdoor Essentials isimli uygulama açılıyor ve bu uygulama içerisinde el feneri dahil pek çok özelliği kullanmak mümkün.

LG X Venture özellikleri

LG X Venture özellikleri

5.2 inç boyutunda FULL HD IPS LCD ekrana sahip olan LG X Venture gücünü sekiz çekirdekli Snapdragon 435 yongasetinden alıyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan telefon microSD kart desteğinide sahip. Arkasında 16 megapiksel önünde  120 derece geniş açılı çekim yapabilen 5 megapiksel kamera bulunuyor. 154.0 x 75.8 x 9.29 mm ölçülere sahip cihaz 166 gram ağırlığında olduğunu belirtelim.

Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacak olan LG X Venture’nin batarya kapasitesi 4.100 mAh.

26 Mayıs tarihin Amerika’da 330 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sunulacak olan cihaz gelecek ay itibariyle küresel olarak satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.