Snapdragon 660

Qualcomm’un merakla beklenilen yeni işlemci modeli Snapdragon 660 yongaseti tanıtım tarihi beklenirken bu konuda önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Snapdragon 660 ile beraber Snapdragon’un iki yeni işlemci modeli daha tanıtılacak.

Sadece Snapdragon 660 gelmiyor!

Başarılı işlemci devi Qualcomm’un en çok kullanılan ve tüm dünyada bilinen Snapdragon işlemcisinin bir çok farklı versiyonu bulunuyor. Örneğin üst bir cihaz için Snapdragon’un en üst modeli kullanılırken orta segment bir cihaz içinse orta seviyeli bir Snapdragon markalı işlemci kullanılıyor, Nedeni ise tamamen ticari. Snapdragon‘un alt ve orta versiyonları daha ucuz olduğu için akıllı telefon üreticileri bütçe dostu veya üst segmentin altında ki alt ve orta segment olarak tabi edilen cihazlarında alt ve orta Snapdragon modellerini kullanıyorlar.

Hal böyle olunca Qualcomm’da bu isteği karşılamak için var gücüyle çalışıyor. Qualcomm şirketi, orta segmente yeni bir Snapdragon işlemci modelini kazandırmak için  Snapdragon 660 üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu konuda sızıntılarıyla meşhur Roland Quandt (@Quandt) kullanıcısı önemli bir iddia ortaya atarak Qualcomm’un sadece 660’ı değil Çin’de düzenleyeceği 660 tanıtma etkinliğiyle beraber yeni Snapdragon 63x işlemci türünüde duyuracak, Bu işlemcilerden biri Snapdragon 630 diğeri ise 635 yongaseti olabileceği belirtiliyor. Qualcomm’un 9 Mayıs’ta Çin’de düzenlemesi beklenen 660 tanıtma etkinliğinde her şey netleşecek ve Qualcomm’un iki yeni işlemci sürümünü tanıtarak orta segment işlemciler kategorisindede iddiasını sürdürmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.