HGS

PTT, çok önemli bir duyuru yaparak Android markette bulunan bir uygulamanın kesinlikle indirilmemesini istedi.

PTT, yaptığı önemli uyarı ile Google Play Store’da bulunan sahte sözde HGS uygulamasının indirilmemesi gerektiğini belirtti.

PTT, virüs taşıyan bir uygulamanın indirilmemesini istedi

Dünya genelinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android‘in uygulama,oyun,film ve sanal kitapları barındıran uygulama mağazasında binlerce uygulama bulunuyor. Yüz binleri bulan uygulamaların içinde maalesef kötü niyetli virüs taşıyan uygulamalarda bulunuyor. PTT‘nin tespit ettiği HGS (Hızlı Geçiş sistemi) bir uygulamanın kaynak kodlarında zararlı kötü niyetli kodlar olduğu belirtiliyor.

Söz konusu sahte HGS uygulamasının kaynak kodlarında zararlı kodlarında kredi kartların şifreleri ve özel bilgilerin çalınabileceğini virüslü kodları yaptığı bir inceleme sonucunda tespit eden PTT, bu konuda çok önemli bir uyarıda bulundu.

HGS

PTT, söz konusu sahte HGS uygulamasının Google Play’den kaldırılması için Google ile iletişime geçtiklerini belirten PTT, bu uygulamanın kesinlikle indirilip akıllı telefonlara kurulmaması gerektiğiniz belirtiyor.

PTT açıklamasında sahte HGS uygulamasının kaynak kodlarında kredi kartı ve akıllı telefonlarda bulunan özel bilgilerin çalınması için virüs taşıyan kodlar bulunduğunu belirtti. Söz konusu uygulamanın ekran görüntüsünüde paylaşan PTT, eğer uygulamayı indirip kullanan varsa kesinlikle söz konusu uygulamayı derhal kaldırılması istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.