Donald Trump

ABD’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, 20 0cak’ta göreve başladı. Göreve geldikten sonra bazı değişiklikler yapan Trump’ın son icraatı @Potus kullanıcı adına sahip Twitter hesabını Obama’dan geri aldı.

ABD’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, başkan seçilmeden önce kendi şahsi Twitter hesabını kullanıyordu. Başkan seçildikten sonra eski ABD başkan Obama’da olan @Potus hesabını Twitter hesabını alan Trump, başkanlığı süresi bitene kadar  @Potus hesabını kullanacak.

@Potus adlı Twitter hesabı artık Trump’ta

2009 yılında göreve başlayan Barack Obama, @Potus kullanıcı adına sahip Twitter hesabını kullanıyordu. Trump’ın başkanlık seçiminin kazanmasından sonra 20 ocak’ta görevini devreden Obama son olarak yeni başkan Donald Trump‘a Twitter hesabını devretti.  Twitter hesabını @Potus44 kullanıcı hesabına taşıyan Barack Obama‘nın 2009’dan beri kullandığı Twitter hesabını artık yeni başkan Trump kullanacak.

Trump, görevine başladığı gün kişisel telefonu gizli servis tarafından kendisinden alınan Trump’a özel olarak hazırlanan bir İphone verildi. Yeni başkan Trump, @Potus hesabıyla brlikte kişisel hesabınıda kullanılmasına izin verildi. Öte yandan Trump’a devir edilen hesapta  bir hareketlilik yaşandı. 3 kez arka kapağı değiştirilen Twitter hesabına ilk olarak Obama‘nın resmi konulurken daha sonra ABD bayrağıyla değiştirildi. Daha sonra Trump’ın pencereden bakan bir resmi @Potus‘un arka kapağına konuldu ve hala o resim duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.