Opera Max

Popüler yazılım geliştiricilerinden biri olan Opera tarafından, geliştirilen Opera Max adlı uygulamanın Android versiyonu Google Play’den kaldırıldı.

Akıllı telefonları kullanan kullanıcılar çok iyi bilir, Opera uzun zamandan beri akıllı marketlerde bir çok uygulaması mevcut. Bunlardan en çok beğenilen ve kullanılanlardan biri ise, Opera mini browser’dır. Son olarak ücretsiz vpn uygulamasınıda akıllı mağazalara koyarak çok büyük ilgi uyandıran Norveçli geliştiricinin 2014 yılında geliştirip kullanıma sunduğu ve kullanıcıların veriyi kontrol etmesini sağlayan Opera Max uygulaması ne yazıkki, Android versiyonuna güncelleme desteği kesildi. Kullanıcılar tarafından çok beğenilen Opera Max neden kaldırıldı ? Bilinmiyor ancak bu konuda bazı tahminler var.

Opera Max neden kaldırıldı?

Norveçli uygulama geliştiricisi Opera tarafından, 2014 yılında kullanıma sunulan Opera Max uygulaması sayesinde kullanıcıların veriyi yönetmesine ve azaltmasına olanak sağlıyordu. Opera tarafından henüz bu konuda bir açıklama yapılmış değil, ancak Opera’nın diğer uygulamalarına daha çok ağırlı vermek istediği bu yüzden Max uygulamasına daha fazla harcama yapmak istemediği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Android O 21 Ağustos tarihinde açıklanabilir

Android cihazın Opera Max’i kullanan kullanıcılar, söz konusu uygulamayı kullanabilirler ancak Opera Max’e artık herhangi bir güncellemenin gelmeyeceğini belirtelim.

Opera şirketi tarafından, Opera Max neden kaldırıldı ? Sorularına cevap vermesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.