OnePlus 5

Çıktığı ilk yıllarda amiral gemisi katili olarak adlandırılan OnePlus One’ın ardından bir çok OnePlus markalı akıllı telefon piyasaya çıkmıştı. OnePlus 2 ve OnePlus 3’ün ardından son olarak OnePlus 3T’yi piyasaya süren firmanın son amiral gemi katili OnePlus 5 olacağını biliyoruz. Son gelen bilgilere göre 5’in özellikleri büyük oranda belli olmuş durumda.

OnePlus 5 yakında gelebilir

OnePlus One, serinin ilk akıllı telefonuydu. Hernekadar çok konuşulsada istediği çıkışı yapamayan One’ın ardından OnePlus 2 piyasaya sürüldü. Serinin ikinci telefonundan istediği başarıyı bulamayan OnePlus firması, serinin 3.cü yani OnePlus 3’ü piyasaya çıkarmıştı. 2 ve 3’te aceleyle yanlış yongasetleri kullanan firma bunu telafi etmek için OnePlus 3T‘yi piyasaya çıkarmıştı. 3T diğer kardeşlerinden daha fazla ilgi gördükten sonra bu defa serinin 4.cü üyesini bekliyorduk. Ancak Çin inancına göre 4 rakamı kötülüğü ve ölümü çağrıştırdığı için bu rakamı atlayıp direk OnePlus 5‘i çıkarmayı planlayan firmanın son amiral gemisinin özellikleri detaylanıyor.

OnePlus 5

OnePlus 5 teknik özellikleri

5.5 inç boyutunda QHD ekranla gelmesi beklenen akıllı telefon 128 ve 256 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olacak. 128 GB’lık versiyonu 6 GB RAM ile gelirken 256 GB dahili hafızalı varyantı ise tam 8 GB RAM‘e sahip olacak.

Arkasında sadece OnePlus 5 için geliştirilen sensörüne sahip 23 megapiksel kamera bulunuyor. Yanlış yongasetleri kullandıkları için önce ki versiyonların başarısız olduğu belirtilen OnePlus 5’e güç verecek olan işlemci Qualcomm  Snapdragon 835 yongaseti olacak.

OnePlus çıkış tarihi ve fiyatı

Çıkış tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor, ancak 2017’nin yaz aylarında tanıtılması beklenen akıllı telefonun fiyatları RAM dahili hafıza konusunda iki seçeneğe sahip olduğu için karşımıza iki fiyat çıkacağını biliyoruz. 500 Dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olması beklenen serinin 5.ci telefonun ilgi göreceği muhakkak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.