OnePlus 5

Fiyat ve performans canavarı akıllı telefonlarıyla tanınan OnePlus şirketinin yeni amiral gemi modeli OnePlus 5’in özellikleri detaylanıyor,tüm ayrıntılarıyla haberimizde.

OnePlus 5 çift kamera ve Snapdragon 835 ile gelecek

Son yıllarda Çinli firmaların piyasayada yükselmesiyle beraber çeşitli yeni firmalar kuruldu. Eskiden Çin malı denilince akla sahte ve taklit ürünler gelirdi, ancak son yıllarda bu durum tam tersine dönmüş durumda. Çin şirketleri, artık taklit eden değil taklit edilen konuma yükselmeye başlandığını görüyoruz. Çinli firmalar özellikle akıllı telefon sektöründe ciddi bir sıçrama içindiler ve büyümeye devam ediliyorlar. En hızlı büyüyen Çinli şirketlerden biri olan OnePlus şirketi, son yıllarda üretip piyasaya sürdüğü yüksek donanımlı akıllı telefonlarla piyasayada oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştı durumda.OnePlus 5

OnePlus‘ın yüksek donanımlı akıllı telefonları diğer rakiplerinkinden çok daha uygun fiyata sahip olması büyük ilgi görmesine vesile olurken şirketin son akıllı telefonu OnePlus 3T‘nin büyük ilgi görmesinin ardından yeni amiral gemi modeli OnePlus 5 için kolları sıvamıştı.

>>İlginizi Çekebilir:OnePlus 5’e ait görseller sızdırıldı

OnePlus 5 teknik özellikleri

Henüz resmi olarak tanıtılmayan OnePlus 5‘in özelliklerinden bazıları belli olmuş durumda. Arkasında son zamanlarda moda haline gelen çift arka kamera sistemiyle gelmesi beklenen akıllı telefon, 6 GB ve 8 GB RAM‘li olmak üzere iki farklı seçenekle gelmesi beklenirken 6 GB RAM‘li modeli 128 GB dahili hafızaya sunarken 8 GB RAM‘li modeli ise 256 GB dahili hafızaya sahip olacağı belirtiliyor. Akıllı telefon gücünü Qualcomm’un üstün işlemcisi Snapdragon 835 yongasetinden alacak, 3.55mm kulaklık jakına yer verilmemesi beklenen OnePlus 5‘in alt bölümünde USB Type-C girişinin konumlandırılması bekleniyor. OnePlus’ın yeni amiral gemisini besleyecek batarya kapasitesinin hızlı şarj destekli 3600 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.