Amiral gemilerin katilinden yeni bir akıllı telefon geliyor.OnePlus

OnePlus ismi son yıllarda sık sık duyar olduk. Çünkü firma piyasaya çıkarttığı üstün özellikli akıllı telefonlarla adından oldukça söz ettiriyor. İlk modeli oldukça konuşulan OnePlus’ın son olarak duyurulan telefonu OnePlus 3T olmuştu. Yine üstün özelliklere sahip olan OnePlus 3T, bu alanda en çok konuşulan cihazlardan biri olmayı başarmıştı.

OnePlus 4 değil, OnePlus 5 gelebilir

Gelen haberlere göre OnePlus firması 4 rakamını atlayıp OnePlus 5 ismiyle yeni bir akıllı telefon ile piyasaya giriş yapması yönünde. 4 rakamının atlamasının nedeni ise Çin’de kültürel inanca dayanıyor. Söz konusu Çin inancına göre 4 rakamı ölümü andırdığı ve uğursuz bir rakam olduğu için bu rakamın kullanılmacağı belirtiliyor.

OnePlus 5 özellikleri nasıl olacak?

Oneplus 5’in özelliklleri hakkında henüz bir bilgi bulunmazken cihazın OnePlus 3 ve 3T gibi 6 GB ram’e yer verilmesi bekleniyor. Cihaza güç verekecek işlemci ise Qualcomm’un en yeni nesil işlemcisi olan Snapdragon 835 olması bekleniyor.

hiç kuşkusuz firmanın daha önceki modelleri gibi oldukça ilgi görmesi bekleniyor. Ancak sözkonusu firmanın cihazlarını bulmak hiçte kolay değil. Zira OnePlus’ın akıllı telefonları diğer markaların cihazları gibi bulunmuyor. İnternet üzeri ve bazı yerler dışında satılmazken ülkemizdede resmi olarak satışa sunulmuş değil. Ülkemizde satışa sunulan OnePlus’ın akıllı telefonları ithalat yoluyla getirtilip satışa sunuluyor. OnePlus bu defa bir sürpriz yapıp global olarak satışa çıkarsa iyi olur.

OnePlus 5, 2017 yılının ilk çeyreğin piyasaya çıkması bekleniyor.

Not: Görseller Oneplus 3T’ye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.