Ozo+

Nokia’nın piyasaya tekrar dönmesiyle birlikte yeni ürünlerini görmeye başladık. Nokia’nın son teknolojik cihazı ise 8K video çekimleri yapabilen Nokia Ozo+ kamera oldukça dikkat çekiyor.

Nokia’nın piyasaya dönmesiyle birlikte akıllı telefon ve akıllı saat derken yüksek donanımlı VR destekli yüksek teknik donanıma sahip kameralarıylada dikkat çekiyor.

Nokia’nın 8K VR canlı yayın yapabilen kamerası

Nokia uzun zaman önce oldukça dikkat çeken Ozo‘yu tanıtarak oldukça ilgi görmüştü. Nokia Ozo‘nun özellikleri arasında 4K video kaydı çekimleri yapabilen başarılı kamera VR desteğinde sahipti.Nokia Ozo+Profesyonel çekimleri gerçekleştirebilen Nokia Ozo‘nun 4K VR desteği oldukça ilgi görmüştü. Nokia Ozo+ ise çıtayı bir üst seviyeye taşıyarak 8K VR desteğiyle geldi. 8K VR desteği sayesinde profesyonel canlı yayınlar yapmak mümkün hale geliyor.

8K VR destekli cihazlar günümüzde çok az olmakla birlikte bu alanda çeşitli firmalar çalışmalar halinde olduğunu belirtelim.

Nokia Ozo+ ilk 8K VR desteğine sahip kamera değil. Zira Şubat ayında düzenlenen MWC 2017‘de Intel, 8K VR desteğine sahip bir kamera göstermişti.

Ozo+ hakkında şimdilik tek bilinen bu kadarla sınırlı olduğunu belirtelim. Fiyatı açıklanmayan Ozo+‘nın bir önce ki versiyonu Ozo’nun fiyatı tam 60 bin Dolar‘dı. İlk versiyonu 4K VR destekli olduğunu hesaba katarsak 8K VR desteğine sahip Ozo+’nın fiyatının çok daha pahalı olacağını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.