Nokia Z2 Plus

Find’li firma Nokia piyasaya hızlı ve iddialı bir giriş yapmak istiyor. Artık gün geçmezsinki firmadan bir haber gelsin. Son gelen haber ise Z2 Plus akıllı telefon modeli oldu. Gelen bilgilere göre firma dün ortaya çıkan Nokia C1‘in dışında ikinci bir cihazında üzerinde çalışıyor Nokia C1 tasarımı ve özellikleriyle oldukça dikkat çekiyor. C1 Modelinde çift arka kamera ve Snagdragon 30 gibi önemli özellikler kullanılmış. Firmanın son görülen cihazı ise Z2 Plus oldu. Nokia z2 plus

Nokia Z2 Plus Geekbench testinde görüldü

Geekbench testinde görülen Z2 Plus, 1.77 hızında çalışan Snapdragon 820 işlemcisinden güç alıyor. Cihaz 4 GB RAM ile gelirken  işletim sistemi ise Android 6.0.1 olarak görülüyor.

 

Çin sitesi GizmoChina‘nın haberine göre cihaz 5.2 ve 5.5 inç büyüklüğünde ekran ile gelebilir. Sözkonusu sitenin iddiasına göre cihazda 6 GB Ram kullanılabilir.

Nokia Z2 Plus‘ın özelliklerine baktığımızda Finlandiya merkezli Nokia firmasının eski günlerine dönmek için elinden geleninin en iyisini yapacağı anlaşılıyor. Üst modellerle yetinmeyip alt ve orta segment cihazlarda görebiliriz Nokia’dan zira firmanın geçmişine baktığımızda cep telefonların ilk çıktığı dönemlerde bu piyasada çok etkili bir firmaydı. Ve daha sonra kameralı olarak tabir edebileceğimiz cep telefonların 2000’li yıllarda hayatımıza girmesiyle birlikte alt orta ve üst segment cep telefon kategorilerin şekillendiği dönemlerde firma üç kategoride vardı ve Samsung,Motorola, Ericson gibi o dönemlerin en iddialı firmalarıyla rekabet halindeydi. Nokia eski günlerine dönecekmi bilinmez ama Nokia ismi hala hafızalardaki yerini alıyor ve ilgi göreceğine şüphemiz yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.