Nokia Android

Nokia’nın, MWC 2017’de tanıttığı 3 Android telefonu ve yeni nesil 3310 cep telefonunu küresel olarak satışa çıkacak.

Nokia, MWC 2017 fuarında tanıttığı Nokia 3,5 ve Nokia 6’nın yanı sıra efsane klasik cep telefonlarından biri olan Nokia 3310’nun yeni versiyonunu resmi olarak tanıtmıştı. Resmi olarak tanıtılan Nokia markalı 3 akıllı telefonu Android işletim sistemiyle çalışırken Nokia 3310‘nun yeni versiyonu ise Standart OS ile çalışıyor.

Nokia 3 Android telefonunu ve yeni 3310’nu küresel olarak satışa sunacak!

Nokia‘nın, piyasadan epeyce geride kalması nedeniyle Nokia markalı cep telefonlar piyasada görülmez hale getirmişti. Akıllı telefonlar özellikle Android ve İOS‘un mobil dünyasına hükmettiği bir dönemde Microsoft ile yaptığı anlaşmada Nokia, Windows phone işletim sistemiyle çok sayıda akıllı telefon piyasaya çıkarsada başarılı olamadı ve piyasadan çekilmişti.

Nokia 5 ve Nokia 6 fiyatları

Nokia‘nın, isim haklarını satın alan Finlandiya’lı HMD Global, MWC 2017‘de adeta gövde gösterisi yapmıştı, Nokia 3,5,6 ve yeni nesil 3310 olmak üzere 4 telefon tanıtan firma özellikle efsane haline gelen 3310’nun yeni versiyonu ile çok konuşulmuştu. Nokia 3 ve  Nokia 5 akıllı telefonlar giriş seviyesinde teknik özelliklere sahipken Nokia 6 ise orta segment teknik özelliklere sahip olduğunu belirtelim.

Twitter’dan firmanın takipçileri firmayı soru yağmuruna tutarken gelen cevaplarda söz konusu 4 Nokia akıllı telefonu Nisan-Haziran aylarında küresel olarak satışa çıkacak ve fiyatlarıda uygun olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.