Nokia P1

Finlandiyalı firma Nokia adeta küllerinden yeniden doğuyor. Gün geçmezsin ki Nokia ile ilgili bir haber gelsin. Bu sefer Nokia’nın amiral gemisi olacağı iddia edilen Nokia P1 sızdırıldı. Tüm detaylarıyla haberimizde.

Finlandiya merkezli Nokia şirketinin piyasaya tekrar dönmesiyle birlikte en çok konuşulan teknoloji şirketleri arasına girmeyi başarmış durumda. Adından oldukça söz ettiren Nokia şirketi, 2017 yılı içerisinde birden çok akıllı telefon piyasaya sunarak eski günlerine tekrar dönmeye çalışacağını zaten bilinen bir gerçek olduğunu biliyoruz.

İşte Nokia’nın amiral gemisi P1’in özellikleri

Nokia bundan kısa bir süre önce orta seviye özelliklere sahip Nokia 6 akıllı telefonunu tanıtmıştı. Gelen bilgilere göre Nokia 6 piyasaya çıkmadan önce 1 milyonu geçen ön kayıt almış durumda. Firmanın orta seviye özelliklere sahip akıllı telefonu bu kadar ilgi görüyorken acaba amiral gemisi nekadar ilgi göreceği merak konusu. Bu konuda bu gün önemli bir haber geldi. Nokia’nın amiral gemisi olması beklenen Nokia P1 üstün özelliklerle donatılmış durumda.

İddialara göre Nokia P1, 5.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve gücünü Qualacomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835 yongasetinden alacak. Bu özelliklerin yanı tam 6 GB RAM ve 256 GB dahili hafızası olacağı gelen iddialar arasında. Ana kamerası 22.6 megapiksel olacak cihaz Android 7.0 Nougat ile çalışacak. Ayrıca 3500 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek olan Nokia P1‘in şubat ayında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi MWC 2017‘de tanıtılacağı iddialar arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.