Nokia Tablet

Nokia uzun bir aradan sonra piyasaya fırtına gibi gireceğinin sinyallerini çok önceden vermişti. Firmanın ilk Android’li akıllı telefonundan sonra bu defa bir de Android’li tableti ortaya çıktı. Tüm ayrıntılarıyla haberimizde.

Nokia Tablet

Nokia’nın tableti Benchmark testinde görüldü

Bir zamanlar teknoloji piyasasının lider firmalarından biri olan Nokia, daha sonra Microsoft‘a satılmıştı. Microsoft, Lumia adıyla ve Windows phone işletim sistemine sahip akıllı telefonlar piyasaya sürmüştü. Microsoft, Nokia’nın ismiyle önemli işlere imza atacağını umsada maalesef umduğunu bulamadı ve akıllı telefon piyasasında yenik düştü. İsim hakkınının HMD Global‘ın satın aldığı Nokia, yeniden piyasaya döneceği haberleri gündemdeyken firma bundan kısa bir süre önce ilk Android‘li akıllı telefonunu tanıtmıştı. Ön siparişe açılan ve sadece Çin’de piyasaya çıkması beklenen Nokia’nın ilk akıllı telefonu daha piyasaya çıkmadan bu defa bir de Android’li tableti Benchmark testinde görüldü.

Nokia Tablet

 

Benchmark testinde ortaya çıkan ve Nokia‘nın tableti olduğu iddia edilen cihazın özelliklerine baktığımızda 18.4 inç büyüklüğünde QHD kalitesinde bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Tablet’in 4 GB RAM‘i ve 64 GB dahili hafızası bulunuyor. Arkasında 12 megapiksel bir kamera bulunan Nokia tablet’in ön kamerası bilinmemekle birlikte  kaliteli bir ön kamerayla gelmesi tahmin ediliyor.

Son olarak cihazın işlemcisine ve işletim sistemine baktığımızda Snapdragon 835 yongasetinden güç alan cihaz Android 7.0 Nougat ile çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.