Nokia  2017’de piyasaya çıkartacağı iki akıllı telefon modelinin fiyatları belli oldu.

Nokia

Finlandiya merkezli eski teknoloji devi Nokia’nın piyasaya tekrar adım atması merakla beklenirken bu konu ile ilgili pek çok bilgi geliyor. Daha önce firmanın bir akıllı telefonla piyasaya gireceği belirtilirken daha sonra firmanın iki akıllı telefonla piyasaya adım atacağı belirtiliyor. Sözkonusu cihazlardan biri Nokia D1C akıllı telefon modeli daha önce portetifleri ve bazı özellikleri sızdırılan cihazın nezaman satışa sunulacağı belli değil. Ancak gerçek şu ki firma artık piyasaya döneceği kesin. Nokia’dan gelen son haber ise iki farklı akıllı telefon modellerinin fiyatları oldu. Sözkonusu cihazların özellikleri bir yana Nokia’nın uzun zamandan sonra kendi başına çıkarttığı cihazların olması onları önemli kılıyor.

İşte Nokia’nın iki akıllı telefonun fiyatları

Bir zamanların efsane cep telefon üretticisi olan Find’li firma Nokia, akıllı telefonların piyasaya hakim olmasıyla birlikte gerilere düşmüştü. Daha sonra telefon birimini Microsoft‘a satan firma yapılan bir anlaşmayla belli bir süre kendi adına herhangi bir cihazı piyasaya çıkartmayacağını taahhüt etmişti. İşte hu sürenin bitmesiyle birlikte gözler tekrar Nokia’yaya çevrildi. İki farklı telefonla piyasaya adım atacağı belirtilen firmanın düşük özellikli ve yüksek özellikli iki farklı cihazın çıkış fiyatları şöyle düşük özellikli akıllı telefonun çıkış fiyatı 150 dolar olacağı belirtilirken, daha yüksek özelliklere sahip olan cihazın akıllı telefonun ise 200 dolar çıkış fiyatına sahip olacağı sızdırılan bir bilgiyle netleşti.

Nokia son yıllarda piyasada gözükmesede ismi hala hafızalardaki yerini büyük ölçüde koruyor. Bu iki akıllı telefonun yanı sıra D1C ismiyle birde tablet piyasaya sürecek olan firmanın D1C isimli tabletinin özellikleri belli oldu.

Nokia D1C tabletin özellikleri

13.8 inç boyutunda ekrana sahip olan tabletin 3 Gb ram ve 16 dahili hafızası var. Nokia d1c tabletine güç verecek olan işlemci ise Qualcomm’un Snapdragon 430 Çipseti olacak. Tabletin ana kamerası flaşlı 15 megapiksel, ön kamerası ise 7 megapiksel. Cihazın işletim sistemi Android 7.0 Nougat. Bu özelliklere sahip olan tabletinde oldukça ilgi olması göreceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Samsung Galaxy J3 2017 resmi görseli yayınlandı

Nokia’nın piyasaya gireceği tarih belli değil ancak 2017 yılının ortalarında piyasaya çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.