Nokia

Finlandiyalı ünlü teknoloji devi Nokia şirketi, iddialı bir şekilde piyasaya döndükten sonra yeni akıllı telefon tanıttı.

Nokia‘nın piyasaya tekrar girmesinden sonra Nokia 6 adıyla ilk Android‘li akıllı telefonunu tanıtırak piyasaya çıkartmıştı. Satışların iyi olmasıyla beraber HMD Global‘ın kontrolündeki firmanın birden çok akıllı telefonunu tanıtabileceği belirtiliyordu.

Nokia akıllı telefonlar 26 şubat günü tanıtılacak

Finlandiyalı teknoloji şirketi Nokia‘nın uzun zamandır konuşulan konusu ise MWC 2017‘de kaç akıllı telefon tanıtağı konusuydu. Bu konuda davetiyeleri dağıtmaya başlayan şirketin resmen MWC 2017‘de kendi cihazlarını tanıtacağı yönünde. Bir kaç model akıllı telefon tanıtacak olan firmanın amiral gemisi olacak Nokia P1‘de tanıtması bekleniyor. Özellikleri henüz tam olarak bilinmeyen P1’in özellikleri üst seviyede olacağı belirtiliyor. Buna göre cihaz gücünü Qualcomm’un en yeni üst işlemcisi olan Snapdragon 835 yongasetinden alacağı ve cihaz 6 GB RAM olacağı iddia ediliyor. P1‘in arkasında 22.6 megapiksel bir kamera olacağı belirtiliyor.

Nokia, MWC 2017 fuarında sedece akıllı telefonla kalmayıp birde tablet tanıtacağı ve piyasaya sağlam adımlarla gireceği belirtiliyor.

Nokia

 

İlginizi Çekebilir; Nokia 6

İlginizi Çekebilir; Nokia tablet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.