Nokia 9

HMD Global tarafından isim hakları satın alınan Nokia adeta küllerinden yeniden doğmuştu. Nokia’nın amiral gemi modeli olacak Nokia 9’un bu defa konsept videosu yayınlandı.

İşte Nokia 9’un konsept videosu

Nokia, daha önce MWC 2017’de Nokia 3,Nokia 5 ve Nokia 6 olmak 3 Android’li ve birde efsane klasik telefonlarından biri olan Nokia 3310‘nun yeni versiyonunu tanıtan Nokia firması, adeta gövde gösterisi yapmıştı.

MWC 2017‘de amiral gemi düzeyinde akıllı telefon tanıtmayan Nokia’nın amiral gemi modelini daha sonraya bıraktığı ortaya çıkmasında sonra amiral gemi modelinin isminin ne olacağı tartışılırken Nokia’nın amiral gemisinin adı Nokia 9 olarak anılmaya başlanmıştı.

Bir Youtube kanalı tarafından daha önce sızdırılan ve tahminler üzerinden hazırlanan Nokia 9 tasarım videosu oldukça dikkat çekiyor. Nokia 9‘un bu videoda ki konsept gibi olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak bu konsept videosunun daha önce sızdırılan bilgiler doğrultusunda hazırlandığını göz önünde bulundurursak Nokia 9‘un tasarımının aşağı yukarı belli olduğunu tahmin ediyoruz.

Nokia 9‘un özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor, Ancak bu konuda bazı sızıntılar mevcut. Sızıntılara göre amiral gemi modelinin arkasında çift kamera olacak ve gücünü Snapdragon 835 yongasetinden alacak. Diğer rakipleriyle rekabet etmek için en üst düzey özellikleri kullanacağı Nokia 9’da daha önce Ozo Audio teknolojisini barındiracağı iddia edilmişti.

Nokia 9′un konsept videosunu aşağıda ki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.