Nokia 9 özellikleri

MWC 2017’de gövde gösterisi yapan Nokia’nın amiral gemi modeli Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmamıştı. Nokia 9 adıyla gelmesi beklenen Nokia’nın amiral gemisinin muhteşem özelliklere sahip olacağı ortaya çıktı.

Nokia 9 özellikleri belli olmaya başladı!

Kısa zaman önce Nokia 9’da olacak bir özellik gündeme bomba gibi düşmüştü. Söz konusu özellik akıllı telefonlarda ilk ve ilk olarak Nokia 9’da kullanılacak olan 3 D ses teknolojisi Ozo Audio teknolosinin Nokia’nın amiral gemisiyle beraber geleceği iddia ediliyordu.

Nokia 9’un özelliklerinin belli olmaya başladığı son günlerde bu defa daha detaylı olarak amiral geminin özellikleri neredeyse tümünün yazılıp çizildiğini belirtelim.

NokiaPowerUser adlı siteden gelen habere göre Nokia 9 özellikleri şöyle olacak. 5.5 inç boyutunda QHD OLED ekrana sahip olacak olan Nokia’nın amiral gemisi gücünü Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisinden alacak. 6 GB RAM‘e sahip olması beklenen cihazın arkasında Zeiss imzalı çift lensli 22 megapiksel kamera bulunurken önünde ise 12 megapiksel kamera bulunuyor. Android 7.1.2 Nougat ile gelmesi beklenen Nokia 9’un bataryası ise 3.800 mAh olması bekleniyor.

Nokia 9 tasarım

Bu konuda henüz bir bilgi olmamasına karşın bazı iddialarda bulunuyor. Son gelen iddialara göre son yıllarda akıllı telefonlarda kullanılmaya başlanan suya ve toza karşı dayanıklı olacak olan Nokia 9 cep telefonun toza ve suya karşı IP68 sertikasına sahip olacağın ve 30 dakika boyunca 1.5 metre derinliğinde suda kalsada su geçirmyeceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.