Nokia 9

Nokia’nın piyasaya tekrar dönmesiyle birlikte tekrar piyasayada boy göstermeye başladı. Nokia’nın amiral gemisi olması beklenen Nokia 9 çıkış tarihi ve fiyatı hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

Tekrar teknoloji dünyasına geri dönen efsane teknoloji şirketlerinden Nokia’nın amiral gemi modeli olacağı belirtilen Nokia 9 ne zaman gelecek konusu merak ediliyor.

Nokia 9 ne zaman çıkacak

Nokia 9 son baharda gelebilir

MWC 2017’de adeta gövde gösterisi yapan Nokia firması, Nokia 3,5 ve 6’nın yanı sıra 2000 yılında piyasaya sürülen 3310’nun yeni varyantı da tanıtılmıştı. Bundan kısa zaman önce akıllı telefonlarda ilk olacak Ozo Audio teknolojisini barındıracağı iddia edilen Nokia’nın yeni amiral gemisi ABD’de sonbahar da piyasaya çıkacağı iddia edilirken ayrıca akıllı telefonun ABD fiyatınında 700 Dolar olacağı belirtiliyor.

Nokia 9 fiyatı pahalı olacak

ABD’deki fiyatı 700 dolar olan Nokia 9 cep telefonu Avrupa fiyatı ise daha pahalı olacağı belirtiliyor. Gelen iddiaya göre cihazın Avrupa fiyatı tam 750 Euro olması bekleniyor.

Nokia 9 özellikleri
Nokia 9 özellikleri

Nokia 9 özellikleri

Fiyatı ve çıkış tarihi son gelen haberle belli olan Nokia’nın yeni amiral gemisinin özellikleride üst seviyede olacak. 5.5 inç boyutunda QHD AMOLED ekrana sahip olan cep telefonu gücünü Snapdragon 835 yongasetinden alıyor. Arkasında çift lensli 22 megapiksel kamera bulunan akıllı telefonun ön selfie kamerası ise 12 megapiksel olacak. Rakipleriyle rekabet edecek kadar yüksek özelliklere sahip olan cep telefonun piyasaya çıkması durumunda büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Not: yeni gelen haberde, Nokia 9‘un arkasında heme geniş açı hemde telofoto özelliklere sahip olan gelişmiş bir kamera sistemiyle geleceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  LG G7 ne zaman çıkacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.