Nokia 9

Finlandiya merkezli Nokia şirketinin merakla beklenilen amiral gemi modeli Nokia 9 yavaş yavaş netleşmeye başladı.

HMD Global’ın satın aldığı Nokia markası yeniden hayat buluyor. Daha önce bir çok akıllı telefon tanıtan Nokia şirketi, henüz amiral gemi düzeyinde bir telefon tanıtmadı. Yeni gelen bilgilere baktığımızda Nokia’nın amiral gemi modeli olması beklenen akıllı telefonun dikkat çeken özelliklerle ve tasarımla geleceği konusunda önemli fikirler sunan bir Nokia 9 prototipi yayınlandı.

Nokia 9 prototipi

Nokia 9 çift arka kamera ve Snapdragon 835 ile gelebilir

Yeni yayınlanan Nokia 9‘un prototipine baktığımızda cihaz bu defa bir koruyucu kılıf içine konulmuş sadece arka tarafın bir kısmı görünüyor. Sızdırılan görsele baktığımızda cihazın arkasında çift arka kamera kurulumu dikkat çekerken cihazın arkasında çift LED flaşta bulunuyor. Cihazın dikkat çeken teknik donanımlarından bazılarının şöyle olacağı tahmin ediliyor.

3.55mm kulaklık jakı, USB C bağlantı noktasının yanı cihazda birde parmak izi sensörünün bulunabileceği belirtilyor. 5.3 inç boyutunda Quad HD ekrana sahip olması beklenen cihaz, Snapdragon 835 yongasetinden gücünü alacak. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızayla gelmesi beklenen Nokia 9 Android 7.1.1 Nougat ile kutudan çıkacak. Nokia 9’un çıkış fiyatına bakacak olursak 700 ile 750 euro arasında çıkış fiyatına sahip olması beklenen Finlandiya merkezli şirketin amiral gemi modeli gerek teknik özellikleriyle ve gerekse tasarımıyla oldukça dikkat çekeceği kesin gözüyle bakıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.