Nokia 9

HMD Global tarafından on yıl boyunca marka ismini satın aldığı Nokia firmasının amiral gemi modeli olması beklenen Nokia 9’un 8 GB RAM ile gelebileceği belirtiliyor.

Nokia’nın çok konuşulan amiral gemi modeli Nokia 9 Geekbench üzerinden göründü. Geekbench üzerinden görünen amiral gemi modeli ile ilgili dikkat çeken detay ise cihazın 8 GB RAM ile geleceği görüldüğü Geekbench testinde oldukça dikkat çeken ayrıntı doğru çıkarsa Nokia 9 rakipleri karşısında epeyce bir üstünlük sağlayacak. Bunun dışında daha önce ortaya çıkan sızıntılarda Nokia 9‘un çift arka kamera  kurulumuna sahip olacağı ve tasarım konusunda çok iddialı olacağı gelen bilgiler arasındaydı. Tasarım konusunda ise cihazın çok ince çerçeveye sahip olacağı belirtilen cihazla ilgili müthiş iddia ise cihazın tam 8 GB RAM ile gelecek olması oldukça dikkat çekiyor.

Nokia 9 özellikleri

Nokia 9 teknik özellikleri

Geekbench üzerinden görünen 8 GB RAM‘in dışında Nokia 9’un diğer dikkat çeken teknik özellikeri ise şöyle gücünü Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden alan cihaz Android 7.1.1 Nougat ile kutudan çıkacak. Teknik özelliklerive tasarımı konusunda oldukça iddialı olacak olan Nokia’nın amiral gemisi anlaşılan Nokia’nın tekrar piyasaya iddialı bir şekilde giriş yapmasını hak edecek kadar iddialı olacak.,

>>İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung Galaxy Feel tanıtıldı

Nokia 9 fiyatı

Nokia tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazsada cihazın teknik özellikleri ve tasarımı konusunda oldukça dikkat çeken sızıntılar geldiğini biliyoruz. 64 GB dahili hafızaya sahip olması beklenen Nokia 9’un çıkış fiyatı ise 750 euro olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.