Nokia 9

Nokia şirketinin tekrar piyasaya dönmesiyle birlikte bir çok akıllı telefon tanıtarak tekrar eski günlerine dönebileceği sinyallerini veren firmanın amiral gemi modeli olacak olan Nokia 9 Geekbench testinde rakiplerini geride bıraktı.

Bir zamanlar en çok cep telefonu satan şirketlerden biri olan Nokia şirketi, son yıllarda neredeyse piyasayadan silinme noktasına geldiği bir zamanda Finlandiya merkezli olan HMD Global şirketi tarafından satın alınarak tekrar piyasayada boy göstermesini sağlanmıştı. Tekrar piyasaya dönen Nokia’nın amiral gemi modeli olması beklenen Nokia 9 amiral gemi modeli bu defa Geekbench testinde ortaya çıktı.

Nokia 9 bu yıl çıkan tüm rakiplerini geride bıraktı

Geekbench skor testinde ortaya çıkan cihaz HMD Global TA-1004 model numarasına sahip olduğu görülüyor. Nokia 9 Geekbench testinde çoklu çekirdek testinde tam 7.770 puan alırken tek çekirdek testinde ise 2.255 puan alarak rakiplerini geride bıraktı.

Nokia 9

Android 7.1 Nougat ile çalışan cihaz tek çekirdekli testte iPhone 7 Plus’ın gerisinde kalsada yakın zamanda tanıtılan Galaxy S8,S8+,Xiaomi Mi 6 ve Huawei Mate 9 gibi üst seviye cihazları geçiyor.

Nokia 9

Bir kaç hafta önce teknik özellikleri ortaya çıkan Nokia 9, 5.3 inç boyutunda Quad HD ekrana sahip ve gücünü Snapdragon 835 işlemcisinden alan cihazın arkasında iki adet 13 megapiksel çift kamera kurulumu bulunuyor. Ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB arttıralabilir dahali hafıza sunan cihaz rakiplerini zorlayacak.

Tek çekirdekli puan skorunda iPhone 7 Plus’ın gerisinde kalan Nokia 9 çoklu çekirdek testinde ise tüm rakiplerini alt ediyor.

Nokia 9 Geekbench

Geekbench testinde puan skorunu alt üst eden Nokia 9‘un nezaman tanıtılacağı henüz belli olmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.