Nokia 9

Nokia 9’un gelip gelmeyeceği henüz belli olmazken cep telefonuyla ilgil çok dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı, detaylarıyla haberimizde.

Nokia 9 ile birlikte akıllı telefonlar bir ilki yaşayabilir!

Söz konusu iddianın gerçek olup olmadığı kesin değil. Ancak HMD Global’ın isim hakkını satın aldığı Nokia’nın, küllerinden yeniden doğduğunu biliyoruz. Söz konusu iddiaya göre Nokia 9 akıllı telefonlarda henüz kullanılmayan Ozo Audio ses teknolojisiyle gelebileceği belirtiliyor. Ozo Audio özelliği sayesinde 3 boyutlu ses teknolojisini akıllı telefonlarda kullanılacak bir ilk olabilir.

Nokia 9 Snapdragon 835 ve 6 GB RAM ile gelebilir

Nokia’nın, amiral gemi modellerinden biri olması beklenen Nokia 9’un özellikleri ve nezaman çıkacağı henüz belli değil, ancak bu konuda bazı tahminler ve iddialar bulunuyor. Söz konusu iddialara göre Nokia 9 Snapdragon 835 yongasetinden güç alacak. Nokia’nın ilk Android’li amiral gemisi niteliği taşıyacak amiral gemilerden biri olması beklenen cep telefonunda 6 GB RAM ve 64 veya 128 GB dahili hafıza gibi üst seviye özellikler bulunuyor. Nokia 9’un arkasında çift lensli 22 megapiksel bir kamera bulunurken ön kısmında ise 12 megapiksel selfie kamerası bulunuyor.

5.5 inç boyutunda Quad HD OLED bir ekrana sahip olması beklenen cep telefon, İris göz tarayıcısı ve parmak izi okuyucu özelliklerini barındıracak. 3.800 mAh kapasiteli bir pilden beslenmesi beklenen Nokia’nın amiral gemisinin Android 7.1 Nougat ile kutudan çıkması bekleniyor.

 

Nokia 9 nezaman çıkacak?

Bilindiği gibi Nokia, ilk Android’li akıllı telefonu olan Nokia 6’yı tanıtıp sadece Çin’de pazara sürmüştü. Nokia 6’nın büyük ilgi görmesinin ardından HMD Global, MWC 2017’de Nokia 3310’nun yeni versiyonu, Nokia 3,5 ve Nokia 6’yı tanıtarak küresel olarak satışa sunacağını açıklamıştı. Nokia 9 nezaman çıkacak veya tanıtılacak henüz bilinmiyor. Ancak tanıtıldıktan sonra küresel olarak satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.