Nokia 8

Nokia‘nın 2017 yılında fırtınalar estireceği zaten biliniyordu. Ancak yeni ortaya çıkan ve Nokia’nın amiral gemisi modeli olacak olan Nokia 8, üstün özelliklerin yanı sıra 6 GB RAM‘iyle oldukça ilgi çekiyor.

nokia-8

Nokia 8 özellikleri neler olacak?

Finlandiya merkezli Nokia‘nın eski günlerine dönmesi merak ile beklenirken firma şanına yaraşır şekilde yeni cihazları piyasaya sürmesi bekleniyor. Kısa zaman önce orta seviye özelliklere sahip Nokia 6‘yı tanıtan firmanın bu defa amiral gemi modeli olan Nokia 8‘e ait bir video ortaya çıktı. CES 2017‘ye götürülen ancak gün yüzüne çıkarılmayan akıllı telefonun videosu gizlice çekildi. Cihazın özelliklerine baktığımızda en dikkat çekici özelliklerinde biri Qualcomm’un en yeni nesil işlemci sürümü olan Snapdragon 835‘ten güç alacak olan akıllı telefon 6 GB RAM ve 128  GB DAHİLİ HAFIZA‘ya sahip. Ayrıca kamerası ile de iddialı olan Nokia 8‘in ana kamerası 24 megapiksel ön kamerası ise 12 megapiksel olması bekleniyor.

Nokia 8, ikinci bir modeli daha piyasaya çıkması bekleniyor ilk versiyonundan daha düşük özelliklere sahip olan cihaz 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olacak olan akıllı telefon gücünü ise Snapdragon 821‘den alacak. Bu özelliklere sahip olması beklenen cihazın sızdırılan videosunu  izlemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bu yıl içerisinde önemli atılımlar içirisinde olacak olan  Nokia‘nın haklarını 10 yıl boyunca HMD Global‘ın satın aldığıını tekrar hatırlatalım. HMD Global, 10 yıl boyunca Nokia adıyla cihazlar üretecek ve bu isimle piyasaya sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.