Nokia 9

HMD Global tarafından hakları satın alınan Nokia firması, değim yerindeyse atağa kalkmış durumda. Nokia’nın iki yeni akıllı telefonu Nokia 8 ve Nokia 9’a ait olduğu iddia edilen çizimler sızdırıldı.

Nokia 8 ve Nokia 8 ait tasarım çizimleri sızdırıldı!

2016 yılının içerisinde Nokia’nın ilk Android telefonu Nokia 6 tanıtıldıktan sonra büyük ilgi görerek Çin’de stoklarının tükenmesi tüm dikkatları Nokia’nın üzerinde toplamıştı.

MWC 2017‘de Nokia 3 ve Nokia 5 olmak üzere Nokia 3310’nun yeni versiyonuda tanıtılmıştı. Nokia’nın amiral gemi düzeyinde henüz bir akıllı telefonu bulunmuyor, Nokia’nın amiral gemisi olması beklenen Nokia 9’a dair pek çok bilgi ve iddialar bulunuyor. Nokia 9 ile ilgili son iddia ise  Ozo Audio ses teknolojisiyle geleceği belirtilmişti.

Nokia 8 ve Nokia 9‘a ait olduğu iddia edilen çizimleri Nokiapoweruser adlı internet sitesi tarafından paylaşıldı.

Nokia 8
Nokia 8
Nokia 9
Nokia 9

Paylaşılan çizimlere baktığımızda her iki akıllı telefonun çok ince olduğunu görüyoruz. Arka kapağın tam ortasında dikey şekilde çift kamera bulunan iki akıllı telefonun parmak izi sensörü çift kameranın hemen altına konumlandırılmış. Nokia 9‘da parmak izi sensörünün yanı sıra bir de İris’in yer alabileceği belirtiliyor.

Nokia 9 özellikleri ve fiyatı

Çok ince bir ekrana sahip olacağı çizimde görülen Nokia’nın amiral gemisi 5.5 inç büyüklüğünde 1440×2560 çözünürlüğünde ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 835 işlemcisinden alan akıllı telefon 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamayla gelmesi beklenen Nokia 9’un arkasında 22 megapiksel önünde ise 12 megapiksel kamera bulunuyor. Toza ve suya karşı IP68 sertifikasına sahip akıllı telefon Android 7.1.1 Nougat ile kutudan çıkacak ve 3800 mAh‘lık bir bataryaya sahip olacak.

Nokia 9’un fiyatına bakacak olursak özelliklerine göre uygun bir fiyata sahip olmadığını anlıyoruz. 2017’nin yaz aylarında tanıtılması beklenen akıllı telefonun fiyatı 699 dolar olacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.