Nokia 8

Finlandiyalı şirket Nokia’nın tekrar piyasaya dönmesiyle birlikte, 3 yeni Android’li akıllı telefon tanıtmasından sonra Nokia’nın üst modellerinden biri olması beklenen Nokia 8’den yeni detaylar geliyor.

Uzun zaman cep telefon pazarının hakimi olarak başarısını sürdürdükten sonra zamana yenik düşen Nokia şirketinin tekrar piyasaya dönmesiyle beraber tüm gözler söz konusu firmaya çevrilmiş durumda. Alt ve orta segment için yeni modeller tanıtan Nokia’nın  henüz üst seviye bir akıllı telefonu bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Nokia 9 AnTuTu Benchmark kriter testinde ortaya çıktı

Nokia 8 ve Nokia 9 olmak üzere iki üst seviye akıllı telefon tanıtması beklenen Nokia markalı iki modelden biri olan Nokia 8 ile ilgili  yeni bilgiler sızmaya nezaman ediyor.

Nokia 8 ne zaman tanıtılacak?

Merak ile beklenen cihazınen dikkat çeken özelliklerinden biri çift arka kameraya sahip olması, yeni sızdırılan görsellerde siyah ve beyaz sensörlere sahip olan iki adet kameraya sahip olan cihaz oldukça iddialı olacak.

Akılı telefonun teknik özellikleri henüz resmi olarak açıklanmasada, bu konuda bazı söylentiler mevcut. Qualcomm’un Snapdragon 835 yongasetinden güç alması beklenin Nokia 8’in Ram biriminde 4 GB RAM olması bekleniyor. Akıllı telefonun ana kameralarından biri 12 megapiksel olacak. Cihazın hem ön hemde arka kameraları 4K video çekemi yapabiliyor.

Peki Nokia 8 ne zaman tanıtılacak?

Uzun zamandır konuşulan cihaz ilgili en çok merak edilen konus ise, Nokia 8 ne zaman tanıtılacak sorusu. 16 Ağustos tarihinde tanıtılıp kısa zaman içerisinde küresel olarak piyasaya sunulması beklenen Nokia 8’in çıkış fiyatı 500 euro civarında olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.