Nokia 8 ekran görüntüsü alma

Nokia’nın yakın zamanda tanıtılıp piyasaya sunulan Nokia 8 ile ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı ele alacağız.

Cep telefonların yoğun olarak kullanılmaya başlandığı 90’lı yılların ortaları ve 2000’li yıllarda zirvede olan cep telefon markalarından biri olan Findli teknoloji şirketlerinden Nokia‘nın piyasayadan uzun yıllar boyunca uzak kaldıktan sonra Android işletim sistemli akıllı telefonlarıyla muhteşem bir dönüş yapmıştı. Nokia’nın ilk Android’li amiral gemisi Nokia 8‘in teknik özellikleri ve tasarımı çok beğenilmişti.

Arkasında çift arka kurulumuna sahip olan cihaz, yakında zamanda tanıtılıp piyasaya sunulmuştu. Nokia 8 ile ekran görüntüsü çekme işlemi oldukça basit olduğunu belirttikten sonra bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım.

Nokia 8 ekran görüntüsü nasıl alınır
Nokia 8 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Nokia 8 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Nokia 8′de ekran görüntüsü çekmek için Power ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın. Aynı anda açma kapama (Power) ve ses kısma tuşlarına aynı anda 2 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda deklanşör benzeyen çıt diye bir ses duyduğunuz anda parmaklarınızı tuşlardan çekeniz.

Çıt sesini duyduktan sonra ekran görüntüsü alma işleminiz bitmiş demektir. Ekran görüntünüze ulaşmak için isterseniz bildirim çubuğunuzu aşağıya çekebilir veya galerinize girerek ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.