Nokia 8

Finlandiya merkezli Nokia şirketinin yakın zamanda tanıttığı amiral gemi modeli Nokia 8, Android 8.0 Oreo yüklü olarak resimleri yayınlandı.

Uzun yıllar boyunca zirvede kaldıktan sonra geriye düşerek cep telefonu pazarından elini eteğini çeken Nokia şirketi, Android eko sistemine geçiş yaparak adeta küllerinden yeniden doğdu. Nokia’nın tekrar piyasaya dönmesiyle birlikte, bir çok akıllı telefon tanıttı ve piyasaya sundu, Finlandiyalı şirket, yakın zamanda tanıttığı ilk Android’li amiral gemi modeli Nokia 8 için Android O güncellemesi için kolları şimdiden sıvamış durumda.

Nokia-8-android-oreo

Nokia 8, 1,3 GB boyutunda Oreo güncellemesi

Nokia 8’in tanıtımının üzerinden çok geçmeden cihazın Android O ile tanışacağı dillendirilmeye başlanmıştı, Nokia tarafından gelen açıklamalarda ise, tüm Android’li Nokia markalı akıllı telefonların Android 8.0 Oreo güncellemesi ile güncelleneceği belirtilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Nokia 9 ne zaman çıkacak! (Nokia 9'da öyle özellikler var ki)

Yeni ortaya çıkan ve Android O yüklü Nokia 8’e söz konusu güncellemeyi alacağı böylelikle kesinleşmiş oldu, 1,3 GB boyutunda olan Oreo güncellemesi Android’in en son sürümüyle birlikte, performans iyileştirmeleri ve güvenlik güncellemelerinide içeriyor.

4 GB RAM ve çift kamera kurulumuyla dikkat çeken Nokia’nın amiral gemisi Snapdragon 835 işlemcisinden güç alıyor, cihaz, teknik özellikleriyle oldukça iddialı ve tasarım noktasında ise rakipleriyle rekabet edecek kadar şık bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.