Nokia 8 Android 8

Finlandiyalı teknoloji şirketi Nokia’nın yakın zamanda tanıttığı amiral gemi modeli Nokia 8 için Android 8.0 Oreo güncellemesini çok yakın zamanda dağıtılacağı belirtiliyor.

Uzun yıllar boyunca pazardan uzak kalan Nokia şirketinin tekrar piyasaya dönmesiyle birlikte, birden çok akıllı telefon tanıtarak kullanıcılarla buluşturdu. Finlandiya merkezli Nokia’nın ilk Android‘li amiral gemisi Nokia 8 henüz bir çok ülkede satışa sunulmuş değil, ancak şimdiden Android Oreo güncellemesine kavuşmak için gün sayıyor.

Nokia 8 Oreo güncellemesi Ekim ayı içerisinde gelecek

HMD Global, Tayvan’da düzenlediği Nokia 8 çıkış tarihi ile ilgili ekinlikte HMD yöneticileri yaptığı açıklamada, Nokia 8’e Ekim ayının sonuna doğru Android Oreo güncellemesinin Nokia 8 amiral gemi modeline dağıtılacağını belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Android Oreo'lu Nokia 9 GFXBench'te göründü

Ayrıca, yıl sonuna kadar piyasaya sunulan Nokia 3,5 ve 6 modellerinede Android 8.0 Oreo güncellemesinin verilmesi bekleniyor.

Nokia 8, Ağustos ayında tanıtılmasına rağmen bir kaç ülke dışında henüz pek çok ülkede satışa sunulmadı, HMD Global’ın Oreo güncellemesini erken Android’li akıllı telefonlarına dağıtarak güncelleme konusunda Nokia markalı akıllı telefonlarına temkinli yaklaşan kullanıcılara güven verme amacı taşıdığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.