Nokia 6

Nokia’nın piyasaya tekrar dönmesiyle birlikte ilk Android’li akıllı telefonu olan Nokia 6’yı tanıttıktan sonra sadece Çin’de satışa çıkardıktan sonra Nokia 6 bu defa global olarak satışa sunulacak.

Nokia‘nın ilk Android‘li akıllı telefonu olan Nokia 6, geçtiğimiz günlerde sadece Çin’de satışa çıkmıştı. Çin’de satışa çıktıktan sonra kısa sürede stokları tükenen akıllı telefonun dünya genelinde satışa çıkıp,çıkmayacağı tartşılırken bu konu ile ilgili önemli bir haber geldi.

Nokia6

Nokia 6 Çin’den sonra Flipinler’de satışa çıkıyor

ilk olarak satışa çıkan cihaz büyük ilgi görürken cihazın global olarak nezaman satışa çıkacağı merak konusuydu. Çin’nin perakendecisi olan Jd.com tarafından 245 dolar‘dan satışa sunulan Nokia 6  fiyatı neyazıkki Çin’deki  fiyatından daha pahalı. Flipinler’de 370 dolar civarında satışa sunulması beklenen cihazın beyaz renklisi 26 şubattan itibaren piyasada olacağı belirtilen cihazın diğer ülkelerde nezaman satışa çıkacağı henüz belli değil.

Nokia 6 beyaz

Nokia 6 özellikleri

Nokia‘nın ilk Android‘li akıllı telefonu olan cihazın 5.5 inç boyutunda HD bir ekran sunarken gücünü ise Snapdragon 430 yongasetinden alıyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızası olan cihazın arkasında 16 megapiksel bir kamera bulunuyor. Cihazın ön kamerası ise 8 megapiksel.

Android 7.0 Nougat ile kutudan cihazın Çin’deki fiyatı 245 Dolar.

Nokia’nın orta segment akıllı telefonlarından biri olacak olan Nokia 6 küresel olarak satışa sunulması durumunda ciddi bir satış rakamlarına imza atabileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.