Nokia 6

Nokia’nın ilk Android’li akıllı telefonu Nokia 6 daha küresel olarak satışa sunulmadan Android’in en yeni sürümlerinden birini almaya başladı.

Nokia’nın piyasayadan silinmesiyle birlikte Nokia’nın ezeli rakipleri istedikleri gibi at koşturma fırsatı buldular. Uzun zaman boyunca Microsoft ile yaptığı anlaşma sonucu Windows Phone işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon piyasaya süren Finli şirket Nokia, istediği başarıyı elde edemeyerek Windows‘lu akıllı telefonları piyasaya çıkarmayı sonlandırmıştı.

Microsoft’un satın aldığı Finli Nokia’yayı yine Finli bir şirket olan HMD Global, 10 yıl boyunca isim haklarını satın alarak efsane marka Nokia’yayı adeta küllerinden yeniden doğmasını sağlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Nokia 6 duyuruldu

Nokia’nın ilk Android‘li akıllı telefonu olan Nokia 6’yı Çin’de piyasaya sunulmasıyla birlikte Nokia 6 büyük ilgi görerek kısa zamanda stokları tükenmişti. HMD Global, bu ilgi karşısında ilgiyi azaltmamak için MWC 2017’de Nokia 3,5 ve Nokia 6‘yı tanıtarak küresel olarak satışa sunacağını açıklamıştı. Nokia’nın ilk Android’li akıllı telefonu olma özelliği taşıyan Nokia 6’ya olan ilgiyi Çin’de satışa çıkmasından kısa sonra stoklarından tükenmesinden anlıyoruz.

Nokia 6

Nokia 6 piyasaya çıkmadan Android 7.1.1 güncellemesini aldı

Nokia’nın büyük ilgi gören Android’li akıllı telefonuna gelen güncelleme 1.851 MB boyutunda. Android 7.1.1 Nougat güncellemesini şimdiden alan akıllı telefonun nezaman satışa çıkacağı hakkında resmi bir bilgi bulunmuyor, ancak Nokia 6 dahil olmak üzere diğer Nokia markalı akıllı telefonların Mayıs ayı içerisinde küresel olarak satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.