Nokia 5 incelemesi

MWC 2017‘de dün tanıtılan Nokia 5, yakında tüm dünya ile birlikte ülkemizdede satışa sunulması bekleniyor. Peki Nokia 5, bu fiyatla alınacak bir akıllı telefon mu? Özellikleri nelerdir? Gelin hep beraber Nokia’nın orta segment akıllı telefonuna yazımızla cihaza yakından bakalım.

Nokia 5 incelemesi

Nokia 5 tasarım

Nokia 5 tasarımına baktığımızda dikdörtgen bir yapıda olan gövdesi kıvrımlı oval çerçeveye sahip olduğunu görüyoruz. Akıllı telefonun önüne baktığımızda iki sanal tuşun ortasında fiziksel bir Home tuşu bulunuyor. Cep telefonun arkasına bakacak olursak arka kapağın üst kısmın ortasında LED flaşlı bir kameranın konumlandırıldığını görüyoruz.  Cihazın 149.7 mm boyu, 72.5 mm ene sahip olan akıllı telefon 8.05 mm kalınlığına sahip

Nokia 5 renk seçenekleri

Tasarımı gayet şık olan Android‘li Nokia‘nın, siyah,mavi ve metal grisi renk seçenekleri bulunan cihaz geniş bir renk seçeneği sunduğunu belirtelim.

Nokia 5 renk seçenekleri

Nokia 5 teknik özellikleri

5.2 inç büyüklüğünde 720×1280 HD ekrana sahip olan akıllı telefon gücünü Qualcomm’un, 64 bit mimarisine sahip sekiz çekirdekli 1.4 Ghz hızında çalışan Snapdragon 430 yongasetinden alıyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan Nokia 5‘in hafızası microSD kart ile 128 GB‘a kadar genişletilebiliyor. Arkasında Led flaşlı 13 megapiksel bulunan cihazın önünde ise 8 megapiksel bir kamera bulunuyor. Adreno 505‘inde yer aldığı akıllı telefon Android 7.0 Nougat ile çalışıyor.

Nokia 5 özellikleri

Son olarak Nokia 5 bataryasına baktığımızda 3000 mAh kapasiteli bir bataryadan beslendiğini görüyoruz.

Nokia 5 çıkış tarihi ve fiyatı

Orta segment özelliklere sahip olan akıllı telefon 2017 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması beklenirken fiyatı ise 189 Euro‘dan satışa çıkacak.

Cihazın özelliklerine baktığımızda fiyatının biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bunu ülkemiz için söylüyoruz. Zira yükselen dövizin etkisi ve vergileride düşünecek olursak yurtdışından daha pahalı olacağını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.