Nokia 2

İsim haklarını HMD’nin satın aldığı teknoloji şirketlerinden Nokia’dan ard arda gelen ataklar bitmek bilmiyor, Finlandiyalı şirket şimdide 4,000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan Nokia 2 modeli için kolları sıvamış durumda.

Cep telefonların popüler olduğu ilk yıllarda cep telefonu üreten lider şirketlerden biri olan Nokia, daha sonraları geriye düşerek piyasayadan çekilmişti. HMD Global adlı şirketin satın aldığı Nokia, adeta küllerinden yeniden doğdu, Nokia 3,5,6 ve Nokia 8 akıllı telefon modellerini daha önce tanıtan şirketten bu defa oldukça büyük bir bataryaya sahip olan Nokia 2’i pazara sunmaya hazırlanıyor.

Nokia 2 özellikleri

Nokia 2 özellikleri belli olurken, cihazın en dikkat çeken özelliği ise 4,000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olması.

Oldukça büyük bir bataryaya sahip olan Nokia 2, 5 inç boyutunda 720p çözünürlüğünde HD ekrana sahip.

Qualcomm’un, Snapdragon 210 işlemcisinden gücünü alan cihazın 4,000 mAh kapasiteli bataryasını göz önünde bulundurursak cihaza güç veren Snapdragon 210 yongasetinin çok fazla enerji harcamaması cihazın pil odaklı akıllı telefon kullanmak isteyen kullanıcılar için tasarlandığını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Android Oreo'lu Nokia 9 GFXBench'te göründü

Nokia şirketinin yeniden geri dönmesiyle beraber Nokia markalı cihaz kullanmayı seven kullanıcılarını memnun etmek isteyen Finlandiyalı şirket, her bütçeden akıllı telefon üretmek için atağa geçtiğini biliyoruz, alt ve orta 3 akıllı telefonun yanı sıra, amiral gemi modeli Nokia 8‘i de kısa süre önce tanıtan şirketin Nokia 9 adında amiral gemisini tanıtılması bekleniyor.

Teknik özelliklerine baktığımızda bütçe dostu olduğunu anladığımız Nokia 2 fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.