Nintendo

Yıllardır yaptığı başarılı oyunlarla başarılı işlere imza atan ünlü oyun geliştiricisi Nintendo şirketi, çok sevilen bir oyununu daha mobil platformlara taşıyor.

Nintendo’nun başarılı oyun serüveni yıllar öncesine dayanıyor. Nintendo şirketi, yıllar önce oyun konsolları veya PC’ler için geliştirdiği başarılı oyunlarının üzerinden yıllar geçsede hala en çok oynanan oyunlar içerisinde yer aldığını biliyoruz.

Aradan geçen yıllarla beraber teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil cihazlarda gelişerek hayatımızın bir parçası haline geldiler.

Bir çok oyun geliştirici şirket gibi Nintendo‘da çağa ayak uydurmak için mobil tabanlı oyun geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunsada Nintendo’nun klasikleşmiş oyunlarını mobilde görmek isteyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Bu durumun farkında olan Nintendo şirketi, çok sevilen klasikleşmiş oyunlarından biri olan Super Mario oyunun bir versiyonu olan Super Mario Run oyununu önce İOS için yayınlamıştı.  İOS‘ta oldukça ilgi gören Super Mario Run daha sonra Android versiyonuda yayınlanmıştı.

Nintendo’nun sevilen oyun serilerinden biri olan The Legend of Zelda‘nın yakın zamanda mobil cihazlara gelebileceği belirtildi.

The Legend of Zelda

The Legend of Zelda Android ve İOS için geliyor

Gelen haberlere göre The Legend of Zelda‘nın mobil versiyonu Nintendo ve mobil devi Dena‘nın birlikte geliştirdiği belirtiliyor.

Super Mario Run kadar başarılı olurmu bilinmez ama söz konusu oyunun azımsanmayacak kadar çok kullanıcısının bulunduğunu biliyoruz.The Legend of Zelda’nın Android ve İOS versiyonlarının nezaman geleceği konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor olsada The Legend of Zelda oyunun mobil versiyonun 2017 yılının son aylarında tanıtılabileceğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.