Nintendo Switch

Başarılı oyunlarıyla bilinen Nintendo firmasının mart ayında piyasaya sürdüğü Nintendo Switch adında ki oyun konsolunun mart ayından bu yana yakaladığı satış rakamları açıklandı.

Nintendo Switch rekora koşuyor

Nintendo, uzun yıllar önce ve günümüze kadar uzanan başarılı oyun şirketi olarak biliyoruz. Bu alanda oyun konsolude piyasaya çıkaran firmanın en çok bilinen oyunlarından biri ise Super Mario oyunu. Bu oyun geçtiğimiz aylarda İOS ve Android platformlarıyla uyumlu versiyonlarıylada oldukça beğenilmişti.

Geçtiğimiz sene Nintendo’nun bir oyun konsolu üzerinde oldukça çalıştığı belirtilmişti. 2017’nin mart ayında piyasaya çıkan Nintendo Switch‘in oldukça ilgi gördüğü belirtiliyordu. Yeni gelen bilgilere göre Switch oyun konsolunun Nintendo’nun en hızlı ve en çok satış rakamları yakalayan oyun konsolu olduğu ortaya çıktı.

NPD Grubun açıkladığı verilere göre Nintendo Switch ilk ay satış rakamı tam 906 bin. Bu rakam Nintendo’nun şimdiye kadar piyasaya çıkardığı oyun konsollerin ilk ay satış rakamlarını büyük farkla geçiyor. 2012 yılında Nintendo tarafından piyasaya sürülen Wii U oyun konsolu ilk hafta 400 bin ilk 6 haftasında ise 890 bin adet satılmıştı.

Nintendo Switch’in bu kadar satış rakamlarına ulaşmasının nedenleri arasında Nintendo firmasının oyun konsolunun arkasında çok güçlü bir şekilde durması ve Minecraft gibi oyunların söz konusu oyun konsolune destek vermesi Switch oyun konsolunun satış rakamlarına etki ettiği  belirtiliyor.