Motorola Android One

Google’un en yeni Android sürümlerini öncelikle Android One cihazlarına vermesi Android One’lı akıllı telefonları çoğaltıyor, son olarak Motorola’nın da bir One destekli akıllı telefon çıkartacağı ortaya çıktı.

Google tarafından bir kaç yıl önce başlatılan ve en yeni Android sürümleriyle öncelikle Android One’lı cihazlara verileceği sözü kullanıcıları, One’li cihazları almaya teşvik etti. İlk olarak Nexus modelleriyle piyasaya sunulan cihazlar, daha sonra bir çok firma ile anlaşılarak çeşitli adlar altında kullanıcıların beğenisine sunuldu, ülkemizde de General Mobile ile temsil edilen Google’un Android One programında ki cihazlar, sonra olarak Xiaomi Mi A1 ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

Yeni gelen habere göre, Lenovo’nun bünyesinde bulunan Motorola firmasınında Android One destekli bir akıllı telefon pazara sunacağını gösteriyor.

Motorola’dan Android one destekli akıllı telefon geliyor

Twitter fenomeni Evan Blass tarafından yapılan açıklamada, Motorola’nın One destekli bir akıllı telefon çıkartacağını ortaya çıkmasına vesile oldu.

Evan Blass tarafından, sızdırılan görsele baktığımızda cihazın arkasındaki çift kamera kurulumu dikkat çekiyor.

Şimdilik cihazın sadece çift arka kamera kurulumu ve Android One desteğine sahip olacağını biliyoruz.

Ancak, cihaza baktığımızda Motorola’nın daha önce pazara sunduğu X4’e çok benzediğini görüyoruz, Motorola’nın One destekli akıllı telefonun ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.