Miui 9 çıkış tarihi

Xiaomi’nin sevilen kullanıcı arayüzü MIUI’nin yeni sürümünün ne zaman yayınlanacağı belli oldu.

Xiaomi markalı cihazlar kadar Xiaomi’nin kendi geliştirdiği MIUI kullanıcı arayüzü de çok seviliyor. 26 Haziran tarihinde resmi olarak tanıtılan MIUI 9 sürümünün beta sürümü uzun zamandır test ediliyordu. India MIUI kullanıcı adına sahip olan Twitter hesabı tarafından atılan Tweet ile MIUI 9‘un kararlı sürümü ilk olarak 2 Kasım’da Hindistan’da dağıtılmaya başlanacak.

Android Nougat üzerinde inşâ edilen MIUI 9 kullanıcı arayüzü beraberinde pek çok yeniliği getiriyor.

MIUI 9 global ne zaman çıkacak

MIUI 9 alacak akıllı telefonlar

Söz konusu kullanıcı arayüzünün tanıtımından sonra Çin’de tam sürümü yayınlandığı söylensede bunun gerçek olmadığı belirtiliyor. Hindistan’da 2 Kasım tarihinde dağıtılmaya başlanacak olan MIUI 9 kullanıcı arayüzünü alacak olan ilk akıllı telefonlar, Xiaomi Mi6, Mi Mix 2 ve Redmi Note 4X olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Xiaomi Mi A1 Türkiye'de Satışa çıktı! İşte Mi A1 Türkiye fiyatı

Ayrıca şunuda belirtelim, Xiaomi şirketinin MIUI 9’un kararlı sürümüyle beraber yeni bir cihaz serisi başlatacağı ifade ediliyor. Söz konusu cihazların isimleri ve teknik özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak, yeni tanıtılacak Xiaomi cihazların iddialı tasarıma sahip olacak olan yeni bir veya daha fazla akıllı telefon olması beklenirken söz konusu cihazlarında MIUI 9 ile çıkış yapabileceği ihtimal dahilinde olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.