Katlanabilir telefon

Microsoft, akıllı telefon pazarında şansını denemekten vazgeçmiyor. Son olarak katlanabilir kavisli akıllı telefon patenti alan Microsoft, tüm dikkatleri üzerine çekti.

Microsoft’un aldığı patenti daha yenilikçi

Katlanabilir telefon denilince akla gelen ilk şirket Samsung, olur herhalde Samsung’un, yılan hikayesine dönen katlanabilir akıllı telefon patentini aldığını biliyoruz. Samsung’un, katlanabilir akıllı telefonun Galaxy X ismiyle gelebileceği konuşulurken Microsoft‘tan dikkat çeken bir adım geldi.

Microsoft’un aldığı patent dikkat çekmekle birlikte diğer rakip şirketlerden dahada yenilikçi katlanabilir akıllı telefon patenti şirketin akıllı telefon pazarında ki talihsizliğini tersine çevirebilecek cinsten.

Bilindiği gibi Microsoft’un, daha önce piyasaya sürdüğü akıllı telefonları Windows Mobile işletim sistemine sahipti, ve bu mobil işletim sistemi başarılı bir alt yapısı vardı. Ancak PC’deki başarısını yakalayamayan Windows, Android ve İOS’a yenilerek piyasayadan çekilmişti.

Peki Microsoft’un, aldığı kavisli katlanabilir telefon patenti nasıl görünüyor?

Microsoft Surface Phone ismiyle gelmesi beklenen telefon birden fazla ekrana sahip olduğu görülüyor. Cihaz tekrar birleştirildiğinde ortasında ki menteşe görülmüyor. Bunun nedeni Surface Phone’un kavisli bir yapıda oluşundan kaynaklanıyor. Zira daha önce rakip firmaların aldığı katlanabilir telefon patentlerine baktığımızda özellikle birleştiğindetelefonun ortasında ki menteşe kötü bir görüntü oluşturuyorudu.

Microsoft Surface Phone’un kavisli oluşu söz konusu menteşelerin görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak katlanabilir telefonun muhteşem görünmesini sağlarken Microsoft’un, akıllı telefon pazarındaki şansızlığınıda kırabileceğini tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.