LG G7

LG’nin 2018 yılı amiral gemi modeli olması beklenen G7 modeli hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Bilindiği gibi LG’nin bu yıl tanıttığı amiral gemi modeli LG G6‘da Snapdragon 835 yongaseti yerine Snapdragon 821 yongaseti kullanılmıştı. 835 yerine 821 işlemcisinin kullanılmasının nedeni ise Qualcomm ve Samsung’un yaptığı anlaşma gereği Snapdragon 835 işlemcilerinin büyük bir bölümü Samsung’un amiral gemi modellerine kaydırılmıştı. Bu anlaşma kendi amiral gemi modellerinde Snapdragon 835 yongaseti kullanmak isteyen diğer akıllı telefon üreticisi şirketleri zor durumda bırakmıştı. Zor durumda kalan büyük şirketlerden biri ise Samsung’un hemşerisi Güney Kore’li şirket olan LG’di. HTC ve diğer bazı büyük şirketler beklemeyi tercih ederken LG ise beklemek yerine kendi amiral gemisinde Snapdragon 821 yongasetini kullanıp amiral gemisi G6’yı tanıtmıştı.

>>İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Dünyanın en ince bilgisayarı Asus Zenbook Flip S duyuruldu

Anlaşılan LG bu durumdan ders almış olacak ki işini bu defa şansa bırakmayarak Qualcomm ile şimdiden görüşmeye başlamış durumda.

Snapdragon 845 için LG ve Qualcomm görüştü!

Henüz piyasaya yeni sunulan G6 konuşulurken LG G7‘den ilk haberin gelmesi kuşkusuz dikkat çekiyor. Zira 2018 yılında tanıtılması beklenen cihaz önümüzde ki yılın en iddialı amiral gemi modellerinden biri olacak. LG G6‘da kullanılmak için Snapdragon 845 yongasetlerini şimdiden garantilemek isteyen LG şirketi, Mayıs ayının başından beri Qualcomm ile görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Snapdragon 845 yongaseti önümüzde ki yıl tanıtılacak olan üst seviye akıllı telefonlarda kullanıcak. G6 ile ilgili daha önce gelen bilgilerde cihazda OLED ekranın kullanılabileceği iddia edimişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.