Teknoloji geçen yıllar içinde gelişmeye devam ediyor. Bununla birlikte teknolojik ürünler her geçen gün gelişmeye devam ederken bu cihazlarla çekilen video ve fotoğrafların kaliteside artıyor. Kalitenin artmasıyla birlikte video ve fotoğraflarında boyutları baya artmış durumda. Kaliteli bir fotoğrafı akıllı bir telefondan çekmek istersek bu fotoğrafın boyutu 2 Mb’nin altında değil. Buna bir de kaliteli videolar eklenildiğinde 16/32 GB hafıza kartların artık bu gibi kaliteli resim ve video gibi dosyalara yetmediği gün gibi ortada. İşte buna çözüm sunan Lexar firması  512 GB hafıza sunan bir hafıza kartı üretti.

512 GB Lexar hafıza kartı tanıtıldı

Profesyonel fotoğrafçılar ve film üreticileri için kolaylık sağlayağı belirtilen 512 GB compact flash kartı saniyede 445 MB yazma hızına ulaşırken, okuma ise saniyede 525 MB’te kadar okuma hızına çıkıyor. Ayrıca hafıza kartı Raw formatındaki dosyalar için yeterli olduğu belirtiliyor. 4K çözünürlüklü videolar içinde ideal olan hafıza 512 hafıza kartının yetenekleri bu kadarda kalmıyor.  Image Rescue adındaki bir yazılım sayesinde hafıza kartına yüklediğiniz dosylarınız bozulsa bile kaybolmuyor sözkonusu yazılım sayesinde geri getirilebiliyor.

512 GB compact flash kartı fiyatı

Bu kadar yüksek kapasiteli bir hafıza sunan hafıza kartınında fiyatı özellikleri kadar yüksek oldugunu belirtelim zira Lexar 512 GB hafıza kartı çıkış fiyatı tam 1.700 Dolar olacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.